Порошенко у статті для EUobserver: Європейські партнери повинні посилити санкційний тиск на Росію

Керівництво України та Європейського Союзу на саміті 8 липня повинне не просто підтвердити спільне прагнення до солідарності у контексті російської агресії на Донбасі, яка не припиняється –  має бути визначена стратегія нарощення санкційного тиску, ширша за обсягом і ефективніша за змістом. Про це йдеться у статті п’ятого президента України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка для видання EUobserver, опублікованої напередодні саміту «Україна-ЄС».

«Більше санкцій, ширші за обсягами та більш ефективні за впливом, включаючи невизнання російських паспортів, виданих в порушення міжнародного права і українського законодавства», – наголошує Порошенко.

«Останні ініціативи доброї волі нового керівництва України щодо припинення вогню та довгоочікуваного розмежування в Станиці Луганській не отримали зустрічних жестів з боку Росії. Навпаки, лише в червні Україна втратила 11 військовослужбовців і близько 80 було поранено», – нагадав лідер «Європейської Солідарності».

Він вкотре зазначив, що єдино можливим рішенням мирного врегулювання є запровадження миротворчої місії на всій території ОРДЛО.

«Нам потрібні спільні підходи до просування ініціативи України щодо розгортання багатонаціональної місії під егідою ООН на Донбасі, а також для подальшого тиску на Кремль з метою звільнення українських громадян, у тому числі Олега Сенцова, Романа Сущенка та багатьох інших, які незаконно утримуються в Росії», – зазначив Петро Порошенко.

«Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і не звільнила 24 українських військовослужбовців і не повернула 3 судна. Саміт має погодити подальше посилення Азовського пакета санкцій та тиску на Росію для забезпечення безперешкодного і вільного проходу до Азовського моря», – наголосив Порошенко.