Петро Порошенко в Хусті: Закарпаття особливо цінує переваги безвізу, Угоди про асоціацію і хоче повноцінного членства України в ЄС

Понад 93% всього експорту Закарпаття спрямовує до Європейського Союзу. Угода про асоціацію включно із зоною вільної торгівлі дала потужний поштовх для розвитку регіону і захистила соціально-економічні інтереси людей після того, як Росія закрила свої ринки. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив, виступаючи перед прихильниками у місті Хуст.

«Через 20 днів після обрання президентом я підписав Угоду про асоціацію, включно з поглибленою і всеохоплюючою зоною вільної торгівлі. 93,5% експорту товарів із Закарпаття сьогодні йде до Євросоюзу. Це означає, що сьогодні ми вже не на гачку Росії. Ми не боїмося, що з закриттям російського ринку будуть закриватися підприємства в Україні і будуть звільнятися люди, які тут мають робочі місця. Ця позиція дозволяє нам розбудовувати державу», – підкреслив Петро Порошенко.

Безвіз значно спростив для місцевих мешканців процедуру перетину кордону, відкрились нові можливості для роботи і туризму. Це – фактор утвердження національної гідності українців і поваги з боку наших європейських партнерів, переконаний Порошенко.

«Європейська Солідарність» бореться за те, щоб Україна стала членом Європейського Союзу. Півдороги ми пройшли. Хто, як не закарпатці, знає переваги безвізу? Раніше це були довгі черги, посольства, візові центри – або принизливе отримання паспорту іншої держави. Сьогодні з гордістю ми тримаємо біометричний паспорт з українським тризубом і спокійно ідемо хоч в Румунію, хоч в Угорщину. Ми починаємо себе поважати», – наголосив лідер партії Петро Порошенко.