Петро Порошенко: Ті, хто підсунув ідею з новою люстрацією, відволікають увагу суспільства від повернення у владу поплічників Януковича

Законопроект про так звану люстрацію всіх, хто працював на державних і виборних посадах в Україні після Революції Гідності, має на меті відволікти увагу суспільства від реалізації реваншистського сценарію повернення у владу поплічників Януковича. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив в ефірі телеканалу ICTV.

«Спочатку я це сприймав просто як жарт. А коли я переконався, я побачив в цьому виключно піарівський, передвиборчий сюжет.  Який сенс подавати законопроект до Верховної Ради, яка фактично припинила свої повноваження, завершила свою роботу і з усіма попрощалась? І раптом президент реєструє текст законопроекту. Документ не має нічого спільного ні з демократичними традиціями, ні з європейськими нормами», – наголосив Петро Порошенко.

«Навіть не намагайтесь співставити аргументацію люстраційних законів 14-го року, де були притягнуті до відповідальності ті, хто розстрілювали Майдан, голосували за «закони 16 січня»,  були в команді Януковича, закликали Путіна ввести війська і почати окупацію. Ті, хто зруйнували армію, зруйнували державу – і на сьогодні є тому докази. І навпаки – ті, хто, за твердженням наших міжнародних партнерів, за 5 років зробили більше, ніж за чверть століття до цього», – нагадав лідер «Європейської Солідарності».

«Це є підміна понять, спроба відволікти увагу від повернення до влади «п’ятої колони» Януковича і Путіна.  Богдани, портнови –  це лише перші ластівки. Коломойські – це спроба помститися за ПриватБанк – це така, знаєте, дрібна помста. Ми бачимо реакцію країн послів «Великої сімки». І ця ідея ніяк не буде сприйнята світом і Україною – ми бачимо реакцію здорової частини суспільства», – зазначив Петро Порошенко.