Ахтем Чийгоз: Спекуляції на темі захисту російської мови – це гібридні методи Кремля, які відкрили Крим для окупації

Російська влада використовує спекуляції на гуманітарних темах, зокрема на темі російської мови, для того, аби розхитувати ситуацію в інших державах і створювати передумови для  окупації і анексії територій. При цьому місцеві жителі, які спочатку прихильно ставляться до представників «русского міра», згодом відчувають такі самі утиски і фактично вичавлюються з політичного життя. Про це у ході телемарафону «Стоп Реванш» заявив політв’язень, заступник Голови меджлісу кримськотатарського народу, кандидат в народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз.

«До 2014 року в Криму була лише одна українська гімназія та 15 кримськотатарських шкіл. Решта шкіл були з навчанням російською мовою. Тоді насправді необхідно було захищати українську мову та кримськотатарську, а не російську. Але влада хотіла догодити російськомовним виборцям – етнічним росіянам, яких в Криму було близько одного мільйона.

Зараз лідери більшості партій, які боролися за російську мову в Криму, залишилися у Києві, а етнічні росіяни – у Криму. І вони тепер відчули, як у Крим заходить російська бандитська військова машина. Жителі Криму сьогодні більше не беруть визначальної участі в політичних процесах Росії. Щомісяця  понад 100 тисяч громадян з окупованого Криму приїжджають в Україну, щоб оформити народження дитини, зареєструвати шлюб, зробити український паспорт. Такою страшною ціною, втратою батьківщини вони усвідомили, що таке «русский мір» бандитської Росії», – заявив Ахтем Чийгоз.