Ахтем Чийгоз: Звільнити окуповані території можна лише через посилення санкцій, а не заграванням з агресором

Ініціативи нової влади щодо послаблення санкцій по відношенню до окупованих територій України є провокаційними і зрадницькими по відношенню до громадян України, які опинилися на непідконтрольній території. Реальний план звільнення полягає у примушенні агресора піти з України через економічний та політичний тиск. Про це політв’язень, заступник Голови меджлісу кримськотатарського народу, кандидат в народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз заявив під час телемарафону «Стоп реванш», –  спільного проекту телеканалів «Прямий», «5 канал» та «Еспресо».

«Згідно усіх міжнародних норм забезпечення населення на окупованих територіях покладається на окупанта. Заяви, які зараз роблять українські політики про поступки агресору, є провокаціями, які не мають нічого спільного з реальним звільненням окупованих територій.

Якщо ми не будемо категорично реагувати на подібні заяви, зокрема, що начебто потрібно відновити водопостачання в Крим, щось продати, здати в оренду, то врешті решт ми вийдемо на здачу Криму. А це здача України. Бо не можна розглядати окремо здачу релігії, мови… як плату за зупинення війни. Це руйнація самої держави.

Люди, які зараз опинилися в окупації, готові боротися за те, щоб бути в Україні. А ці дешеві маніпуляції, щоб задобрити агресора, нівелюють їхню боротьбу. Люди в Криму розуміють, що вимушені дії української влади зрештою приведуть до звільнення території від агресора», – заявив Ахтем Чийгоз.