Ірина Геращенко: Українська мова викликає захоплення у світі, і ми будемо її захищати

Нові вітчизняні можновладці повинні одужати від меншовартості, відчути себе українцями, представниками великої європейської держави з прекрасною мовою, – про це перша заступниця Голови Верховної Ради України, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко заявила під час телемарафону «Стоп Реванш».

«Ми сьогодні зустрічались із послом Британії в Україні пані Джудіт Гоф. Закінчується термін її перебування в Україні. Пані Джудіт Гоф вивчила тут українську мову і цим пишається. Вона домовилась із вчителькою української мови, що після від’їзду буде скайпом брати уроки, щоб не забути мову. А в неділю був День взяття Бастилії – це національне свято Франції. Посол Франції Ізабель Дюмон пишається тим, що під час перебування в Україні вона не  тільки вивчила українську мову, а й навчилася грати на бандурі. Для іноземці, для Послів, дипломатів, які мають кілька вищих освіт і знають кілька європейських мов, сьогодні в тренді мати вишиванку і знати українську мову. А для наших малоросів  – це навпаки ганьба розмовляти українською. Це ненормально», – вважає Ірина Геращенко.

Вона спростувала стереотип про те, що на Донбасі не хочуть української мови. «Останній візит президента Порошенка в якості Глави держави був на Донбас, що дуже символічно. Ми відвідувала Авдіївку і зустрілися з Марією Іванівною – це легендарна вчителька, їй вже за 70 років. Саме її портрет зображений на муралі розбитого авдіївського будинку. Марія Іванівна в Авдіївській школі виховала  кількох переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови.

Ще один приклад: учні прифронтового Маріуполя  отримали 200 балів під час тестів з української мови. А нещодавно ми повернулись з Красногорівки, де російські окупаційні війська «Градом» зруйнували українську школу. Зараз вона відбудовується . Жителі розповідають  – в українські класи черга. Діти хочуть навчатись в українських класах , тому що усвідомлюють, що після цього вони зможуть поступати  в найкращі українські виші», – розповіла Ірина Геращенко.

«Я б рекомендувала новій команді перехворіти меншовартістю, відчувати себе українцями, представниками великої європейської країни, з абсолютно чудовою мовою, яку ми – «Європейська Солідарність», – будемо захищати», – наголосила Ірина Геращенко.