Ірина Геращенко: Українських моряків мають звільнити без будь-яких передумов, бо таке рішення трибуналу

Боротися до кінця і демонструвати активну зовнішню позицію – це запорука суб’єктності будь-якої держави на міжнародній арені. А найменші поступки на користь країни-агресора тільки розпалюють її апетит і призводять до ще більших втрат. Про це заявила Перша заступниця Голови Верховної Ради України, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час телемарафону «Стоп Реванш».

«В дипломатії нічого не вирішено доти, доки не ухвалене рішення. Тому для країни дуже важливо боротися до кінця і демонструвати активну зовнішню політику. Бажання повернути російську делегацію в ПАРЄ було всі ці 5 років, але нам вдавалося з президентом Порошенком, МЗС, нашим послом у Страсбурзі цьому протистояти. Вперше українська делегація допомогла влаштувати імпічмент проросійському президенту ПАРЄ Аграмунту, це був перший випадок імпічменту в європейській інституції, хоча в це ніхто не вірив», – нагадала Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що у резолюціях асамблеї Ради Європи, Європарламенту, рішеннях Гамбурзького трибуналу є вимога до Росії щодо звільнення українських моряків без будь-яких передумов. «Що ми чуємо сьогодні: вже змінилася риторика і говорять про обмін. Який обмін? Це підігрування Росії. Українських моряків мають звільнити без всякого обміну, без всяких передумов, бо таке рішення трибуналу. І мені болить, коли наша нинішня влада намагається підігрувати Кремлю і Путіну. Намагаються дати йому можливість зберегти обличчя», – зазначила Ірина Геращенко.

«Якщо ви говорите про обмін, то хто тоді буде дбати про долю Сенцова? А хто згадає про Сущенка? Про Карпюка, Клиха, наших інших політв’язнів? Як ми витягнемо заручників на окупованих територіях? Розумієте, в чому запах реваншу? Начебто поки що все те саме, але ми знижуємо наші ставки. І як тільки ми знижуємо наші ставки, зменшуємо їх, відразу такий шулер, як Путін цим обов’язково скористається», – застерегла Ірина Геращенко.