Петро Порошенко: 21 липня – це день, коли ми маємо врятувати Україну від російського реваншу

Перед президентськими виборами ймовірність проросійського реваншу в Україні більшості людей видавалася примарною. Після Революції Гідності та численних жертв російської агресії здавалося, що повернення України в орбіту Кремля неможливо. Однак події останніх місяців свідчать про реальну загрозу проросійського реваншу, і зупиняти його доведеться патріотичним політичним силам у новообраному парламенті. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив під час телемарафону «Стоп реванш» – спільного проекту телеканалів «П’ятий», «Прямий» та «Еспрессо».

«Коли наша команда напередодні виборів стверджувала про небезпеку і загрозу реваншу, – ніхто не йняв віри. Який реванш може відбутися, коли за ці 5 років заплачені такі жертви за волю України, щоб зберегти державу, щоб дати відсіч російському агресору? Зараз над Україною нависла загроза капітуляції», –  переконаний Петро Порошенко.

Єдина політична сила, яка довела свою здатність реальними справами джорстко протистояти реваншу – це команда «Європейської Солідарності», – наголосив лідер партії.

«Наша команда здатна зупинити реванш, так як ми це робимо зараз. Ухвалив суд рішення про перейменування проспекту Бандери в проспект Московський? Це – два символи. Бандера – символ України, а Москва – це символ іншої держави.  Наша команда негайно звернулася до нашої фракції у Київради.  І на найближчій сесії буде внесено рішення про повторне перейменування проспектів Бандери і Шухевича. Ми не допустимо реваншу», – зазначив Порошенко.

«Щойно вони намагалися просунути Кузьміна, Клюєва, Шарія, Онищенка на вибори до парламенту  –  наша команда звернулася до ЦВК, до суду, і в виборчих бюлетенях прізвищ цих одіозних політиків не буде. Вони є поплічниками Януковича, вони причетні до прийняття законів 16 січня, розстрілів на майданах, до запрошення російських військ і Путіна для того, щоб Путін прийшов і легітимізували російську агресію. Ми здатні зупинити ці процеси», – наголосив Петро Порошенко.

Зараз лінія фронту перемістилася з передової на Донбасу у парламентську залу, переконаний лідер «Європейської Солідарності». «Наша команда стане потужним «парламентським спецназом», який зупиняє російську агресію, так само як її зупинили на фронті бійці. У тому числі під керівництвом легендарного комбрига 95-ки, а зараз командувача ДШВ Михайла Забродського, Героя України, який є в нашій команді. Зараз – я цитую генерала Забродського – найбільша небезпека для існування держави переходить в парламент. І саме в парламенті українські патріоти, українські державники повинні дати  відсіч російському агресору», – зазначив Петро Порошенко.

Він застеріг, що під виглядом п’ятої колони у Верховну Раду намагається «вповзти» Москва. «Вони хочуть спочатку увійти в парламент, потім до складу коаліції, потім увійти в український уряд, і потім виконувати вказівки з Москви для того, щоб розвернути Україну і повернути її до російської імперії. Зупинити наш рух в Європейський Союз, в НАТО,  зупинити повернення України в родину європейських народів. Нам потрібно ваша підтримка і довіра. День, коли ми маємо врятувати Україну – 21 липня, де кожен своїм волевиявленням може забезпечити продовження руху України в Європу. Ми маємо об’єднатися і перемогти», наголосив Петро Порошенко.