Петро Порошенко: Ми можемо розраховувати на міжнародних партнерів тільки тоді, коли виступаємо єдиним фронтом і самі себе захищаємо

Влада Росії намагається будь-що зруйнувати міжнародну проукраїнську коаліцію і скасувати санкції, які західні країни застосували до кремлівського режиму через анексію Криму та війну на Донбасі. Путін хоче використати слабкість нової української влади і продавити реалізацію свого сценарію розвитку подій на Донбасі. Цього категорично не можна допускати, – заявив під час телемарафону «Стоп Реванш» п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.  

«Якщо ми самі не визначились із нашою позицією, то нас ніхто не буде захищати. І в цій ситуації Україна може залишитись сам-на-сам з агресором. Ми – «Європейська Солідарність» – ніколи не здамося, український народ ніколи не здасться. Але ціна буде набагато нижчою,  якщо з нами буде весь світ. За сценарієм Путіна якщо ми будемо вести переговори напряму з сепаратистами – Україна потрапить у пастку. Бо як тільки б ми почали вести переговори з путінськими маріонетками, це означає одне – Росії там немає. Навіщо санкції, навіщо тиск, коли це є «внутрішній громадянський конфлікт», як каже Коломойський? Це і є путінський сценарій», – переконаний Петро Порошенко.

«Ми не можемо допустити, щоб Росія без України намагалася запропонувати будь-який сценарій. Ми завжди мали позицію України, Німеччини і Франції як представників Європейського Союзу. Цю єдність нам треба зберегти», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що саме через невизначену позицію нової української влади у підсумковій декларації 21 саміту «Україна-ЄС» не були відображені ключові проблеми. «Немає жодного слова про «Північний потік-2» і яким чином нам зберігати транзитний статус. Там не визначена конкретна карта по 4 союзам – митному, цифровому, енергетичному і шенгенському. Там немає скринінга законодавства, який дозволить нам у 2023 році мати право подати заявку на членство в ЄС і підписати ПДЧ щодо членства в НАТО», – заявив Порошенко.

«Всередині сперечайтеся, на зовнішньому фронті ви маєте бути об’єднані, тримати оборону і переходити в наступ», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».