Володимир В’ятрович: Ми не допустимо люстрації Революції Гідності

Активізація проросійських сил стала можливою через відсутність реакції нової влади на прояви реваншу, атаки на національну ідентичність та українську культуру. Україну намагаються повернути у часи Януковича – знову пропонують запровадити регіональні мови, а питання декомунізації вирішувати на місцевих референдумах. Але команда «Європейської Солідарності» буде захищати українську ідентичність на всіх можливих майданчиках: в судах, Верховній Раді, на вулицях. Про це Голова Українського інституту національної пам’яті, кандидат в народні депутати  від Партії «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович заявив в ефірі телемарафону «Стоп Реванш» – спільного проекту телеканалів «Прямий», «П’ятий» та «Еспрессо».

«За останні два місяці ми стали свідками того, що можна назвати люстрацією гідності. Це справді системний наступ на здобутки того, що ми здобули останні за останні п’ять років. Я не згоден з тим, що це є внутрішній реванш, тому що насправді це є російський реванш. Це російський реванш, який має два сценарії: один з них внутрішньо український, другий – зовнішньополітичний. Вони реалізуються одночасно і, на жаль, в Україні є політичні сили, які є виконавцями російського сценарію. І саме тому в Верховній Раді має бути представлена потужна команда партії «Європейська Солідарність», яка не дозволить реалізувати цей сценарій», – заявив Володимир В’ятрович.

Законодавство, яке зараз опинилося під загрозою знищення – закони про люстрацію, декомунізацію, про захист і розвиток української мови, – були ухвалені на вимогу Революції Гідності, – наголосив В’ятрович. «Це безпосередні наслідки Майдану – повстання українців у 2013 – 2014 роках. Ці закони були надзвичайно важливі, аби Україна поступово почала наздоганяти інші посткомуністичні країни Східної Європи, де люстрація та декомунізація пройшли в 90-ті роки ХХ століття, і де ці процеси в поєднанні з економічними реформами дозволили цим країнам стати  членами ЄС та НАТО.

Україна почала цей шлях у 2014 році. Саме це законодавство вже зіграло важливу роль для віддалення України від Росії. В РФ розуміють, що Україна, яка говорить українською, яка шанує свою історію та своїх героїв – це країна, яку вона ніколи не зможе проковтнути. Через те ми зараз є свідками спроб нівелювати та зруйнувати все те, що робилося останні п’ять років», – переконаний Володимир В’ятрович.