Петро Порошенко: Ми зробили все для того, щоб закон про мову не використовувався учасниками політичних змагань для конфронтації

Закон про мову, який набрав чинності 16 липня, жодним чином не забороняє спілкуватися будь-якою іншою мовою у побуті і не обмежує мову у приватному житті. Але державні службовці зобов’язані спілкуватися і використовувати у діловодстві державну мову. Бо мова – це важливий елемент національної ідентичності і державотворення. Про це заявив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час прямого включення зі Львова в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Сьогодні потрійне свято – річниця ухвалення Декларації про державний суверенітет. З цього почалося відновлення української державності. Сьогодні вступив в дію закон про мову. І сьогодні Конституційний суд ухвалив два надважливих рішення, які є нашою перемогою. Він визнав конституційним закон про декомунізацію – і закон про освіту, про запуск «Нової української школи». Це й закон захищає у тому числі і мовні концепції, він повністю відповідає міжнародному законодавству і Конституції України», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми навмисно спланували так, щоб закон про мову був ухвалений після президентських виборів і не використовувався учасниками політичних змагань для протистоянь і провокацій. Мова має бути об’єднавчим фактором. Мова дозволяє розвинути і освіту, і телебачення, і радіо,  і книговидавництво. Цього закону українці чекали не 25 років – вони чекали його три століття. І ми будемо захищати українську мову від будь-яких зазіхань проросійських реваншистів», – застеріг лідер «Європейської Солідарності».