Петро Порошенко на Львівщині: Українці 330 років чекали на документ, який захистить українську мову, і сьогодні цей закон вступає в силу

Ключова заслуга у тому, що Закон про українську мову був ухвалений Верховною Радою і сьогодні набрав чинності, належить членам команди «Європейської Солідарності», які балотуються до парламенту. Досі в Україні законом захищали мови нацменшин, але не було політичної волі забезпечити захист та розвиток української. Команда «Європейської Солідарності» – перша за 330 років політична сила, яка визначила питання мови фундаментальним для державності. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив під час спілкування з прихильниками у місті Буськ на Львівщині.

«Сьогоднішній день увійде в історію, бо саме 16 липня вступає в силу закон про збереження української мови як державної. Написав цей закон Микола Княжицький. Героїчно провів цей закон Андрій Парубій і всі народні депутати нашої команди. А я пишаюся, що мій підпис як Президента стоїть під цим законом. Хтось каже, що українці чекали цей закон 27 років – це неправда. Наша нація чекала цей закон більше 330 років. Завжди намагалися забрати у нас мову, забрати у нас віру – для того, щоб знищити нашу націю. Нам завжди казали: «Закон про мову не на часі. Україна його не потребує. Українці його не хочуть». Ми з вами зробили неймовірне – ми побудували фундамент української державності за ці 5 років», – підкреслив Петро Порошенко.

Лідер партії вважає, що скликання за ініціативою Росії засідання Радбезу ООН, присвяченого питанню української мови, – це обурливий факт. Але треба використати цей ключовий міжнародний майданчик, аби дотиснути агресора з вимогою виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права та домогтися звільнення українських моряків.

«Сьогодні вони будуть розглядати на засіданні Ради безпеки ООН наш закон про мову. Це не входить до компетенції ООН. Але голосу України не чутно зараз. Я твердо переконаний, що тільки ті, хто мають політичну волю, досвід, силу – можуть відстоювати інтереси України на міжнародній арені. Бо не існує старих і нових партій, є партії проукраїнські, які здатні боронити державу, і є партії проросійські, або антиукраїнські. Сьогодні ми в ООН у Нью-Йорку точно не дамо завдати удару по нашій державі. Навпаки, ми поставимо питання на Раді безпеки ООН, щоб Росія виконала наказ Трибуналу в Гамбурзі, поданий відповідно до директиви, підписаної мною, і який передбачає наказ Росії негайно і безумовно відпустити наших моряків і наші кораблі», – наголосив лідер партії Петро Порошенко.