Петро Порошенко: У Страсбурзі ми зробимо все, щоб одним з перших рішень новообраного Європарламенту стала резолюція з вимогою до Росії звільнити українських заручників

Сьогодні розпочав свою роботу новий склад Європейського парламенту, і для України надзвичайно важливо з перших днів заявити про свій порядок денний у стосунках із партнерами. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив під час прямого включення в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Сьогодні почалася робота нового складу Європарламенту. Завтра я разом зі своєю командою – з Іванною Климпуш-Цинцадзе, з Іриною Геращенко та Костянтином Єлісєєвим буду в Страсбурзі. Ми з самого ранку організовуємо проведення «Групи друзів України»  у новому Європейському парламенті. Надзвичайно важливо, щоб питання України стояло дуже високо у порядку денному. У четвер зранку ми будемо робити все, щоб Європарламент одним із перших своїх рішень  ухвалив резолюцію щодо долі українських моряків, які незаконно перебувають у в’язницях, з вимогою до Росії виконати наказ Міжнародного трибуналу в Гамбурзі – негайно і безумовно звільнити наших моряків і наші кораблі», – зазначив Петро Порошенко.

«Якщо це буде одним із перших рішень Європейського парламенту, це дозволить формувати і майбутній порядок денний – в тому числі і щодо питання санкцій у зв’язку з невиконанням Російською Федерацією Мінських домовленостей. Ми будемо боротися, щоб питання санкцій Європейського Союзу кардинально відрізнялося від того програшу, який Україна зазнала в ПАРЄ», – наголосив лідер «Європейської Солідарності». Він подякував парламентській делегації України у ПАРЄ, яка мужньо боролася проти потужного російського лобі. Порошенко зазначив, що представники нашої держави на зовнішньополітичній арені мають виступати єдиною командою, захищаючи національні інтереси.

«На зовнішньому фронті, незважаючи на будь-які дискусії всередині країни,  Україна має бути об’єднана,  бо перед нами стоїть національний інтерес. І саме для того, щоб перемагати , ми маємо бути об’єднані», – переконаний Петро Порошенко.