Петро Порошенко у Страсбурзі: Програма «Європейської Солідарності» містить чітку стратегію забезпечення повноправного членства Україні в ЄС вже у 2027 році

Команда партії «Європейська Солідарність» на чолі з Петром Порошенком провела низку зустрічей і консультацій з представниками новообраного Європейського парламенту, на яких вдалось посилити позиції України на міжнародній арені, зокрема щодо збереження тиску на Росію і захисту цілісності і суверенітету України. Крім того, обговорена подальша стратегія співпраці з європейськими партнерами, що відкриває перед Україною реальний шанс на повноправне членство в ЄС вже з 2027 року. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» повідомив журналістам у Страсбурзі.

«Ми попросили, щоб група «Друзів» була налаштована  обов’язково обговорити питання щодо надання Україні перспективи повноцінного членства в Євросоюзі. Щоб обговорили рекомендації, щоб Україна стала повноцінним членом НАТО. Безумовно говорили про копенгагенські критерії, говорили про те, що нам треба зробити, щоб мати можливість подавати заявку. Але ми домовились, що в 2023 році ми маємо відповідати критеріям, приблизно розраховуючи на 2027 рік, під час президентства Литви, ми будемо мати всі можливості, щоб починати претендувати і ставати врешті-решт членами Європейського Союзу – це є програма «Європейської Солідарності», це є програма нашої команди», – наголосив Петро Порошенко.

Для реалізації амбітних планів щодо членства в ЄС необхідно продовжувати кропітку щоденну роботу на цьому фронті. Тільки команда «Європейської Солідарності» має достатньо досвіду і чітку стратегію реалізації європейського курсу та здатна втілювати завдання, непосильні іншим. Це доводить здобуття безвізу, ратифікації Угоди про асоціацію і розвиток міжнародного фронту для захисту України проти російської агресії протягом останніх п’яти років. Сьогоднішній візит став черговим доказом здатності «Європейської Солідарності» ефективно захищати національні інтереси України на найвищому міжнародному рівні, – зазначив Петро Порошенко.

«Принципово, щоб в цей перший день першим пріоритетом була Україна. Першим пріоритетом була продемонстрована політична воля всіх політичних фракцій. Сьогодні ми почали день із зустрічі з керівництвом партії «Зелених», продовжили ми з ліберальними демократами, після цього з нашими добрими традиційними друзями – Європейською народною партією. Після цього з консерваторами, далі з «Друзями України», де говорили в тому числі з соціалістами. З усіма – це кропітка робота. Це потребує концентрації зусиль багатьох людей. Я хочу подякувати тим депутатам Європейського парламенту, а їх сьогодні десятки і десятки, з якими сьогодні відбулися консультації, які сьогодні в координації з нами, завтра мають забезпечити відповідне рішення», – підкреслив Петро Порошенко.