Ірина Геращенко у Страсбурзі: Тема заручників для нас принципова, у Європарламенті мають голосно звучати прізвища бранців Кремля і вимоги їх звільнення

Звільнення політичних бранців Кремля для команди «Європейської Солідарності» і особисто Петра Порошенка є принциповою темою, яка вимагає щоденної роботи з нашими європейськими партнерами і новообраними депутатами Європейського парламенту. Про це заявила перша заступниця Голови Верховної Ради, кандидат від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час прямого включення зі Страсбургу.

«Для нас тема звільнення є принциповою. Президент Порошенко займався цим особисто кілька років. Команда президента Порошенка знаходиться сьогодні тут, щоб Україна залишалася в активному порядку денному Європейського парламенту. Для того, щоб тут звучали прізвища Сенцова, Сущенка, Кольченкка, Карпюка, Гриба, наших хлопців з окупованих територій, наших моряків. Для цього потрібно працювати: і з нашими друзями, і звичайно, з новими депутатами», – наголосила Ірина Геращенко.

Вона додала, що особливо цинічними є спроби російських лобістів повернути довіру нового Європарламенту до Росії у роковини трагедії борту МН-17, що лише підкреслює безпринципність очільників Кремля.

«Буквально за кілька метрів звідси знаходиться будівля ПАРЄ, де відбулося перше повернення і перший реванш російської делегації. Сьогодні в роковини трагедії МН-17 тут так само блукають російські лобісти, які проводять в Європейському парламенті круглий стіл, щоби просувати план Кремля про те, що в Україні якась «громадянська війна», – обурилась Ірина Геращенко.

Зважаючи на суттєву активізацію російських реваншистів та лобістів, Україна не може дозволити собі «перерви» на міжнародній арені – це загрожує перетворенням нашої держави із потужного суб’єкта міжнародних процесів на об’єкт торгу за сценарієм Москви, – переконана Геращенко.

«Зовнішня політика не терпить жодних парламентських канікул, виборчих відпусток. Мені здається, що сьогодні команда Порошенка багато в чому тут робить роботу, яку мав би робити і Офіс президента, і Міністерство закордонних справ. Щоб Україна залишалась в порядку денному, щоб ми тиснули разом на Російську Федерацію задля звільнення моряків, політв’язнів і взагалі відповідальності Росії за агресію. Дійсно, наша команда готова підставити плече новій владі, тому що ми будемо боротись за Україну. Коли сьогодні хтось тут її здає – а ми бачили цих «товаріщєй», – то є ті, хто її захищає», – підкреслила перший віце-спікер Ірина Геращенко.