Петро Порошенко у Страсбурзі: Проект резолюції Європарламенту, який ми обговорили з євродепутатами вчора, отримав рекордну підтримку під час голосування

Проект резолюції Європейського парламенту, який напередодні обговорювався представниками партії «Європейська Солідарність» на чолі з її лідером, п’ятим президентом Петро Порошенком на зустрічі з неформальною групою євродепутатів «Друзі України», набрав безпрецедентну кількість голосів. Про це Петро Порошенко повідомив під час прямого включення зі Страсбургу  одразу після голосування.

«Наше рішення отримало безпрецедентну кількість голосів – 458 депутатів підтримали проект резолюції, яку вчора ми обговорювали з групою «Друзів України». Хочу наголосити, що серед авторів цієї резолюції є абсолютно більшість політичних груп і фракцій Європейського парламенту. Резолюція містить декілька надзвичайно важливих для України пунктів. Позиція перша: Європарламент вимагає від Російської Федерації абсолютно безумовного і негайного виконання рішення наказу Міжнародного трибуналу в Гамбурзі щодо звільнення 24 українських моряків і негайної передачі Україні трьох захоплених Росією кораблів», – зазначив Петро Порошенко.

«Позиція друга. Акт, який був здійснений в Керченській протоці і в нейтральних водах Чорного моря, Європарламент однозначно кваліфікує як агресію Російської Федерації проти суверенної і незалежної держави Україна. До речі, це треба дуже уважно вивчити окремим слідчим органам всередині України, які намагалися працювати на Російську Федерацію, що було підтверджено під час виступу російського представника в Раді Безпеки Організації Об’єднаний Націй позавчора», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

«Ми добилися, що всі 130 прізвищ українських політв’язнів, які знаходяться незаконно під арештом як на території Російської Федерації, так і на окупованій території Донбасу, і на незаконно анексованого Криму – всі 130, включно з Сенцовим, Сущенком, Кольченком, Клихом, – всі вони містяться в цьому проекті резолюції з вимогою негайно звільнити українських політв’язнів», – повідомив Петро Порошенко.

«Окремо дана оцінка тій ноті, яка була спрямована Міністерством закордонних справ Російської Федерації щодо спроби започаткувати якусь іншу дискусію щодо звільнення наших моряків. Ніяких дискусій не потрібно – Росія має чітко виконати рішення Міжнародного трибуналу і повернути нам наших моряків. Це ще раз підтверджує правильність і чіткість директив, які були видані мною, і тією позицією, яка свого часу зайняло Міністерство закордонних справ України», – нагадав п’ятий президент України.