Петро Порошенко: Завдяки команді «Європейської Солідарності» у резолюції Європарламенту названі всі бранці Кремля і передбачене посилення санкцій за невиконання рішення Морського трибуналу

Після обрання нового складу Європейського парламенту могла скластися ситуація, коли Україна зникне з порядку денного об’єднаної Європи. Тому у перші ж дні нової каденції критично важливо було сформувати групу «Друзів України» серед євродепутатів, – про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» розповів в ексклюзивному інтерв’ю на телеканалі СТБ.  

«Були побоювання, що Україна не буде серед пріоритетів нового скликання Європарламенту. У попередньому скликанні було дуже потужне проукраїнське лобі, яке дозволило провести синхронне голосування Угоди про асоціацію, голосувати за підтримку реформ, макрофінансової допомоги. Росія дуже сподівалася, що в новому скликанні, де буде більше 50 відсотків нових депутатів, питання України зможе пересунути на задній план. Для нашої команди головним пріоритетом було, щоб серед перших питань, які розглядаються європейським парламентом, точно було питання України. Це блискуче вдалося», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми зібрали першу групу «Друзів України». З подивом для деяких спостерігачів, на її засідання прийшло маже 30 нових депутатів Європейського парламенту. Уявіть собі їхні графіки. Саме триває формування,  обрання нових керівних органів Європейського Союзу. Саме на цій групі друзів ми обговорили текст цієї резолюції. Ми висловили свої побажання – включно з абсолютно чіткими повідомленням – що, хто і як має називатися. І тому в цій резолюції Росія є країною агресором, атаки на наші кораблі є актом агресії Російської Федерації проти суверенної незалежної України Звільнення 24 українських моряків відповідно до наказу Міжнародного трибуналу в Гамбурзі, який був ініційований відповідно до директив, підписаних мною як президентом України, має бути безумовним. Без будь-яких обговорень і негайним», – зазначив лідер «Європейської Солідарності» .

«Звільнення всіх політичних в’язнів, які утримуються в Москві, в Росії, в окупованому Криму і Донбасі – перелік був зазначений за  прізвищами. І останнє: санкції мають бути збережені. У випадку не звільнення наших моряків «Азовський пакет» санкцій включно з персональними санкціями, санкціями щодо юридичних осіб має бути прийнятий. Це – потужний інструмент  впливу на Росію щодо забезпечення виконання рішення суду по звільненню наших моряків», – наголосив Петро Порошенко.