Сергій Алєксєєв: типові порушення, зафіксовані у день голосування – незаконна агітація, фотографування і псування бюлетенів

Під час голосування на позачергових виборах до Верховної Ради спостерігачами та представниками штабів «Європейської Солідарності» зафіксовані типові порушення – незаконна агітація, видача бюлетеня без пред’явлення паспорта, видача бюлетеня за кандидатів, які змінили місце голосування, фотографування та псування бюлетеня, викривлення інформації у виборчому бюлетені. Про це на брифінгу повідомив представник виборчого штабу партії, народний депутат України Сергій Алєксєєв.

«У нашому  виборчому штабі працює потужна юридична служба, у нас є спостерігачі на кожній виборчій дільниці. На жаль, станом на 16.00 були зафіксовані порушення, серед яких є брудні і кричущі»,- повідомив Сергій Алєксєєв.

Зокрема, в Луганській області у 112 окрузі виборцям масово надходять СМС повідомлення від імені одного з кандидатів у народні депутати України.

У Тернопільській області (ОВК 167) зафіксовано факт розміщення матеріалів передвиборчої агітації від політичних партій «Голос» та «Сила і честь». На зауваження офіційного спостерігача представники комунальної служби зняли агітаційні матеріали.

У Херсонській області Голова ОВК 183 від кандидата Михайла Опанащенка (суб’єкт висування – «Опозиційна платформа – За життя») на декількох бюлетенях без законних підстав поставила штамп «Вибув» навпроти кандидата від «Європейської Солідарності» Юрія Кирилова. Викликана поліція, складено акт про порушення. Готується відповідна скарга до ОВК. «Це взагалі кричуще порушення»,- наголосив Сергій Алєксєєв.

У Херсонській області, за інформацією ОПОРИ, члени виборчої комісії не проставили штамп «Вибув» навпроти прізвища кандидата Кирила Подостройця («Опозиційна платформа – За життя»), який вибув відповідно до постанови ЦВК від 7 липня № 1524.

У Сумській області (ОВК 160) журналіста від партійної газети не пустили до приміщення виборчої дільниці, стверджуючи, що на посвідчені підроблено печатку. Було складено акт і викликано поліцію.

У м. Київ у 216 окрузі Голова комісії («Опозиційний блок») перебував в стані алкогольного сп’яніння. Прибула поліція та представники ЗМІ, складено акт.