Іванна Климпуш-Цинцадзе: учасники Ігор Нескорених – це частина великої команди «Україна» і на полі бою, і в спортивних змаганнях

У Києві сьогодні розпочався фінальний етап спортивних тестувань в рамках відбору збірної України на Ігри Нескорених, які відбудуться наступного року у Гаазі (Нідерланди). Цього року у випробуванні бере участь рекордна кількість українських учасників – 170 ветеранів та військовослужбовців.

Виступаючи перед спортсменами, віце-прем’єр-міністр України з питань  європейської та євроатлантичної інтеграції, кандидат в народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила: «Ви є частиною вeликої команди Україна - і на полі бою, і в спортивних змаганнях».

Міністр у справах ветеранів, кандидат в народні депутати від «Європейської Солідарності» Ірина Фріз, вітаючи потужну українську команду Нескорених, написала на своїй сторінці у мережі Facebook: «Удачі всім, хто бере участь. Ви вже переможці!». У Міністерстві наголошують, що стратeгічна мета Ігор Нескорених - повeрнути вeтeранів до мирного життя, дати шанс на відновлення і подальший рух вперед.

Як повідомили організатори Ігор Нескорених в Україні, цього року змінились критерії відбору за рекомендацією міжнародної Фундації Ігор Нескорених. Відтепер першорядними є не спортивні результати, а мотивації учасників та потенційний вплив участі в Іграх Нескорених на їхню реабілітацію після травм та поранень. Саме тому, окрім спортивних випробувань, на учасників очікує кілька етапів співбесід з представниками організаційного комітету — як на спортивних тестуваннях, так і на Національних Іграх.

Учасники минулорічних збірних долучилися для проекту в якості менторів та асистентів тренерів, і тепер підтримують та консультують спортсменів у ході випробувань та змагань.

Фінальна частина відбору відбудеться 8 вересня у Києві  – тоді й буде визначений склад збірної України.

Ігри Нескорених – це спортивні змагання для бійців, які зазнали травм. Започатковані у 2014 році британським Принцем Гаррі. Українська збірна вперше взяла участь в Іграх Нескорених у 2017 році в Торонто (Канада).

Благодійний Фонд Порошенка є партнером збірної України на Іграх Нескорених-2020, зокрема забезпечує підтримку національного відбору, підготовку та участь Національної збірної у фінальній частині змагань, які відбудуться у Гаазі.