Петро Порошенко: ми вперше святкуємо День Хрещення Русі-України, маючи свою Православну Церкву

Уперше за багато століть українці святкують Хрещення Русі-України Святим Рівноапостольним князем Володимиром, маючи свою помісну автокефальну Православну Церкву. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко сказав під час спілкування з тисячами вірян, які взяли участь у хресній ході та богослужіннях на чолі з Предстоятелем Православної Церкви України митрополитом Епіфанієм.

«Сьогодні велике свято – Україна вперше святкує День Хрещення Русі-України, маючи свою Православну Церкву. Волею Господа, з великою любов‘ю до України його всесвятості Патріарха Варфоломія і Синоду Константинопольської Матері-Церкви, молитвами ієрархів та всіх українців, Господь послав нам таку радість.

Десятки тисяч українців біля святої Софії молилися у грудні 2018-го року. Я дякую кожному з вас за молитви 6 січня, коли ми разом з Його Блаженством були в Константинополі, і Його Всесвятість Варфоломій надав Православній Церкві України томос. Нарешті наша українська церква постала рівною серед рівних у встому світовому православ’ї», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми всі молимося за Україну. Молимося за Православну Церкву України і визнання її усім світовим православ‘ям – щоб це сталося якомога швидше. Ми були готові чекати роки, десятиліття, століття. Але Господь послав нам це зараз. І ми всі є свідками народження нашої Церкви», – зазначив Петро Порошенко.