Геращенко: ліквідація комітету у справах ветеранів та об’єднання комітетів з прав людини та реінтеграції окупованих територій є великою помилкою

Партія «Європейська Солідарність» виступає проти ліквідації комітету Верховної Ради у справах ветеранів та об’єднання комітетів з прав людини та реінтеграції окупованих територій, – про це сказала на прес-конференції у Відкритому офісі партії перший заступник голови Верховної Ради України, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Ознайомившись з усіма пропозиціями партії «Слуга народу», ми вважаємо неприпустимим ліквідацію комітету у справах ветеранів, ми вважаємо, що це може бути перший крок до ліквідації міністерства ветеранів і це неприпустимо для країни, яка перебуває в стані війни. Міністерства ветеранів і комітет ветеранів мають всі країни, які пережили війну або були дотичні до військових операцій. Тому не варто нам відмовлятися від такого комітету. 

Ми вважаємо великою помилкою спроби об’єднати комітет з прав людини з комітетом про реінтеграцію окупованих територій. Чому? Тому що питання реінтеграції окупованих територій – це надзвичайно важливий аспект і цим комітетом має опікуватися і керувати представник монобільшості, бо реінтеграція – це в першу чергу питання виконавчої влади, а права людини – це більш широкий гуманітарний  аспект. Очевидно, що права людини стосуються не тільки окупованих територій, а і всієї України. Дійсно, цей комітет можна передати опозиції», – сказала Геращенко.

Вона також повідомила, що «ЄС» очікує від президента Зеленського програми щодо роботи більшості у Верховній Раді.

«Ми вітаємо, що партія «Слуга народу» передала розроблені на робочій групі пропозиції стосовно їх бачення роботи комітетів, проте очікуємо від партії влади проект на кшталт коаліційної угоди, програми за якою більшість планує будувати свою діяльність у парламенті», – додала вона.

Геращенко ще раз привернула увагу виборців, що «ЄС» не бачить можливості координувати дії з «Опозиційної платформою – за життя», тому що ця політична сила має абсолютно діаметральні ідеологічні і політичні позиції.