Європейська та євроатлантична інтеграція має бути чітким пріоритетом, – Іванна Климпуш-Цинцадзе про роботу Верховної Ради

Євроінтеграційні законопроекти, які вже ухвалені в першому читанні мають бути ухвалені Верховною Радою в першу чергу, – про це під час прес-конференції заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Ми будемо працювати над реалізацією тих законопроектів, які входили до урядово-парламентської дорожньої карти щодо законодавчого забезпечення європейської інтеграції і насамперед наполягатимемо на тому, щоб до порядку денного перших тижнів увійшли законопроекти, які вже пройшли перше читання з цієї дорожньої карти. Вони спрямовані на виконання Угоди про асоціацію, а також на реалізацію чотирьох пріоритетів, які ми виокремили для її виконання – це митна співпраця, енергетична, інтеграція в цифровий ринок та співпраця у сфері юстиції, свободи та безпеки.

З огляду на це законопроекти щодо митного транзиту або ж законопроект, який передбачає створення в Україні уповноваженого економічного оператора, це будуть ті пріоритети з цього пакету, які ми будемо наполягати включити для розгляду в другому читанні на першому засіданні Верховної Ради. Очевидно, що ми будемо працювати і над іншими напрямками, серед яких: державне регулювання ринків фінансових послуг, страхування, охорона географічних зазначень, впровадження антидискримінаційного законодавства. Це ті законопроекти, які вже були розглянуті в першому читанні», – сказала вона.

«Європейська Солідарність» планує подати до Верховної Ради ряд нових законопроектів, які забезпечать виконання Угоди про асоціацію, – прокоментувала віце-прем’єр-міністр.

«Ми плануємо просувати європейську інтеграцію новими ініціативами. Особливу увагу необхідно приділити законопроектам у галузі транспорту, які передбачені Угодою про асоціацію, зокрема по залізничному, водному, автомобільному транспорту, і по перевезенню небезпечних вантажів. Також будемо розвивати сферу охорони здоров’я – створення служби донорської крові та забезпечення функціонування національної системи охорони здоров’я. Не менш важливими є ініціативи в галузі екології, охорони інтелектуальної власності та авторських прав. Це ті речі над якими ми працювали і сподіваємось, що наші ініціативи будуть підтримані колегами», – сказала Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

Інституалізація державної політики в галузі євроінтеграції підвищить ефективність дотримання європейських норм в законодавстві та забезпечить якісний контроль міжнародної фінансової допомоги, – наголосила політик.

«Ми вважаємо, що державна політика в сфері європейської інтеграції має отримати інституційні зміцнені засади, конкретні механізми їх реалізації і важелі моніторингу використання міжнародної фінансової допомоги, відповідно до стратегічних цілей. Ми будемо це пропонувати.

Також важливо ухвалити зміни до регламенту щодо збільшення ролі комітету з європейської інтеграції у новій ВРУ для того щоб і вдосконалити процедуру оцінки відповідності кожного законопроекту, який вноситься на розгляд, а також вдосконалити питання експертизи законопроектів щоб унеможливити ухвалення рішень, які будуть прямо чи субічно суперечити Угоді про асоціацію», – прокоментувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.