Ірина Фріз: Необхідно забезпечити рівні соціальні гарантії для всіх груп ветеранів

«Європейська Солідарність» планує посилити державну підтримку ветеранів та вдосконалити закон «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», – про це під час прес-конференції заявила міністр у справах ветеранів, кандидат у народні депутати України від партії «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Розпочато масштабну роботу над створенням якісно нового закону. На початку роботи Ради він буде презентований та поданий до парламенту. Основне, що потрібно зробити – це рівні соціальні гарантії для всіх груп ветеранів і виведення в окрему категорію родин загиблих. Також важливо закріпити статус родин померлих», – сказала політик.

Для забезпечення високої якості життя ветеранів необхідно особливу увагу приділити питанню їх зайнятості після повернення до мирного життя, – наголосила Ірина Фріз.

«В першу чергу, необхідно сприяти закріплення на законодавчому рівні підтримки бізнесу ветеранів. Це важливо, тому що це одна із форм соціальної реабілітації та соціальної адаптації. А також застосувати нові підходи до перепрофорієнтації, здобуття вищої освіти та другої вищої освіти нашими захисникам», – прокоментувала вона.

Закріпити соціальні гарантії ветеранів допоможе посилення санкцій за відмову в безкоштовному проїзді учасникам бойових дій, адже це питання постійно викликає дискусії з перевізниками, – сказала Ірина Фріз.

«Наша політична сила буде наполягати на ухваленні новим скликанням законопроекту по підвищення штрафів для перевізників, за відмову ветеранам у пільговому проїзді, зі 136 до 2550 гривень. Він вже зареєстрований, і має повну підтримку серед ветеранської спільноти» – наголосила Ірина Фріз.

Фінансова підтримка ветеранських громадських організацій допоможе забезпечити розвиток недержавних сервісів для ветеранів, – сказала політик

«Фракція буде перереєстровувати законопроект, який гармонізує бюджетне законодавство, для того щоб всі громадські об’єднання, які займаються наданням послуг в сфері ветеранів були дотичні до державної фінансової підтримки через Міністерство у справах ветеранів. Громадські об’єднання, які працюють безпосередньо на ветеранів, з ветеранами й формуються ветеранами мають отримувати відповідне бюджетування», – прокоментувала міністр.