Артур Герасимов: Принцип, за яким правляча більшість формує комітети, не відповідає інтересам України

Логіка формування комітетів Верховної Ради дев’ятого скликання, яку монопольно проголосували представники «Слуги народу», не відповідає національним інтересам держави, – про це після засідання підготовчої депутатської групи сказав голова фракції «Блок Петра Порошенка», кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.

«Попри наполягання представників «Європейської Солідарності» партія більшості «Слуга народу» проголосувала за ліквідацію комітету з питань ветеранів, і передачу його повноважень до комітету з соціальної політики. Це означає, що нова влада не усвідомлює значимість питання ветеранів у воюючій крані. На «Слугу народу» не вплинули навіть численні звернення ветеранських організацій з вимогою зберегти цей комітет», – сказав політик.

Також Герасимов наголосив що не можна допустити нівелювання значимості комітету зі свободи слова та скорочення його повноважень до номінального статусу.

«Ми бачимо намагання зробити взагалі просто вивіскою комітет зі свободи слова, тому що сьогодні майже всі предмети відання цього комітету намагаються перевести в комітет з гуманітарної політики. Тоді як в умовах гібридної війни гарантування свободи слова є важливою умовою нашої перемоги. Тому в комітету має бути відповідний статус», – сказав він.

Політик наголосив, що об’єднання комітетів з прав людини та реінтеграції нівелює акцент на головній проблемі окупованих територій – російській агресії та підтверджує тези ворожої пропаганди.

«Створення спільного комітету з прав людини і реінтеграції Донбасу повторює російський наратив, що головною проблемою, на окупованих територіях, є порушення прав людини. Подібні дії нівелюють факт російської агресії та підтверджують їх тезу щодо громадянського конфлікту», – наголосив Артур Герасимов.