Парламентаризм не потрібен авторитарному режиму «слуг», – Фріз про розподіл комітетів у ВРУ

Дії представників «Слуги народу» щодо ультимативного розподілу комітетів між депутатами, і забезпечення провладній партії більшості в усіх комітетах є ознакою узурпації законодавчої влади в Україні, – про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала міністр у справах ветеранів, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Слуги» вимагають зафіксувати розподіл депутатів по комітетах у пропорції, яка дає їм контроль ухвалення рішень у всіх комітетах. Також вони хочуть й депутатів від інших фракцій згідно власного бачення розподіляти. Виступають категорично проти того, щоб депутати від фракції ЄС мали професійне розподілення, а головне працювали за обраним напрямком», – прокоментувала політик.

Фріз зазначила, що така позиція монобільшості, не дозволить їй та іншим депутатам ефективно застосувати свій досвід і знання в профільний галузі.

«Через позицію «слуг» я не зможу працювати в Комітеті з нацбезпеки, в якому працювала у минулому скликанні. Вдалось зробити чимало корисного, зокрема закон про Сили спецоперацій та й не тільки. А тепер мене змушують в ультимативній формі працювати, хоча це скоріш бути статистом, в іншому, що залишається без представництва ЄС», – сказала вона.

Ірина Фріз зазначила, що подібні дії допоможуть провладній «Слузі народу» мінімізувати роль опозиційних депутатів у стратегічно важливих комітетах.

«Парламентаризм хочуть обнулити, бо він авторитарному режиму «слуг» не потрібен. Він буде відволікати інакомислячими думками, запереченнями щодо діянь монобільшості. Тому так завзято поспішають «слуги» використати свій час для встановлення в Україні зережиму», – наголосила політик.