Ар’єв: якщо ініціатива Офісу президента про винагороду викривачам корупції не буде юридично грамотно виписана, вона може перетворитися на інструмент тиску

Запропонована Офісом президента України ініціатива про винагороду викривачам корупції на рівні 10% від суми відшкодованих збитків або хабара, може спрацювати, якщо буде юридично грамотно виписана і в ній буде передбачений захист від шахрайства та кадрове оновлення людей, що будуть відповідальні за подібні розслідування.

Про це народний депутат Владимир Ар’єв сказав в ефірі «Прямого».

«Правоохоронні можуть очолювати дуже хороші люди, але серед них є люди зі старої системи, яка давно існує. Вона лише останнім часом почала змінюватися, оскільки приходять нові слідчі, прокурори і це є ознакою того, що робота буде виконуватися якісно і найголовніше – чесно»,- сказав Ар’єв.  

«В США вірогідність того, що це не буде використано, наприклад, одним бізнес – конкурентом проти іншого –  низька, у нас вона набагато вище. Тобто, буде необхідно прорахувати в законодавстві інструментарій і захист, в тому числі від фальшивих повідомлень, відвертих підстав, тому що це може перетворитися на певний вид заробітку для шахраїв. Тобто, це має бути серйозна і кропітка робота, а от так кинути нахрапом законопроект, мовляв, давайте швидко приймайте і видавайте нагора по 10%, це означає, що буде вал шахрайських історій, в тому числі шантажистських на всіх рівнях. Тому така ініціатива може спрацювати за двох умов: юридично грамотно її виписати з захистом від шахрайських і нечесних схем, і друге –  оновлення юридичних кіл, які відповідають за розслідування, інакше це перетвориться в черговий інструмент тиску»,- додав він.