
Запропонована Офісом президента України ініціатива про винагороду викривачам корупції на рівні 10% від суми відшкодованих збитків або хабара, може спрацювати, якщо буде юридично грамотно виписана і в ній буде передбачений захист від шахрайства та кадрове оновлення людей, що будуть відповідальні за подібні розслідування.
Про це народний депутат Владимир Ар’єв сказав в ефірі «Прямого».
«Правоохоронні можуть очолювати дуже хороші люди, але серед них є люди зі старої системи, яка давно існує. Вона лише останнім часом почала змінюватися, оскільки приходять нові слідчі, прокурори і це є ознакою того, що робота буде виконуватися якісно і найголовніше – чесно»,- сказав Ар’єв.
«В США вірогідність того, що це не буде використано, наприклад, одним бізнес – конкурентом проти іншого – низька, у нас вона набагато вище. Тобто, буде необхідно прорахувати в законодавстві інструментарій і захист, в тому числі від фальшивих повідомлень, відвертих підстав, тому що це може перетворитися на певний вид заробітку для шахраїв. Тобто, це має бути серйозна і кропітка робота, а от так кинути нахрапом законопроект, мовляв, давайте швидко приймайте і видавайте нагора по 10%, це означає, що буде вал шахрайських історій, в тому числі шантажистських на всіх рівнях. Тому така ініціатива може спрацювати за двох умов: юридично грамотно її виписати з захистом від шахрайських і нечесних схем, і друге – оновлення юридичних кіл, які відповідають за розслідування, інакше це перетвориться в черговий інструмент тиску»,- додав він.