Іванна Климпуш-Цинцадзе: Дії «Слуги народу» показують, що євроінтеграція не є пріоритетом для правлячої партії

Дії «Слуги народу» спростовують задекларований перед міжнародними партнерами курс на євроінтеграцію, і викликають серйозне занепокоєння щодо їх стратегії розвитку країни. Про це під час брифінгу заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Якщо керівництво держави говорить про те, що євроінтеграція є пріоритетом для країни, в цьому були запевнені усі наші партнери і під час візиту президента Зеленського до Брюсселю, його першого закордонного візиту, і під час проведення саміту Україна ЄС в Києві. То як на мене, цей комітет мав би мати певну пріоритетну роль. Є напрацьовані законопроекти щодо надання цьому комітету додаткових повноважень, як це робилось в усіх країнах, які дійсно крокували до членства в Європейському Союзі», – наголосила політик.

Вона звернула увагу на те, що на початку переговорного процесу спостерігався конструктивний діалог, щодо пріоритетності комітету, але останні дії більшості демонструють протилежну тенденцію.

«Пропозиція «Слуги народу» щодо перейменування на комітет з інтеграції України до Європейського Союзу була позитивним сигналом. І вони дослухались до наших порад щодо збереження цього комітету. Зараз монобільшість виступила, на жаль, з пропозицією обмеження саме мінімальною узгодженою кількістю депутатів цей комітет. А саме 7 депутатів. Це говорить про те, що цей напрямок не є пріоритетним для правлячої партії, і вона не бачить євроінтеграцію, як стратегічний напрямок руху країни. Для мене це тривожний сигнал», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.