Ірина Геращенко: Опозиція має отримати контрольні функції у парламенті

Комітети та керівні посади мають розподілятись за принципом пропорційного представництва фракцій у Верховній Раді, а опозиція має виконувати функції контролю влади, – про це під час брифінгу заявила перший заступник голови Верховної Ради, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Було проголосоване рішення робочої групи про те, що в комітетах можуть працювати від 7 до 31 депутата. Очевидно, що самі депутати мають бути представлені пропорційно величини фракції, тому ЄС подала до всіх комітетів 1-2 депутатів виходячи з величини нашої фракції. Зараз монобільшість намагається самостійно встановити квоти і маніпулює цим питанням. Депутати самостійно мають вирішувати в якому комітеті працювати відповідно своєї фаховості», – зазначила вона.

Політик звернула увагу на те, що «Європейська Солідарність» готова очолити 3 комітети та зайняти посаду заступника голови Верховної Ради.

«Якщо ми говоримо про керівництво парламенту, то очевидно, що опозиція має отримати контрольні функції і це регламентний, бюджетний комітет і комітет зі свободи слова. При цьому потрібно враховувати фаховість претендентів.

«Європейська Солідарність» як опозиційна політична сила наполягає на тому, щоб наші представники очолили регламентний, комітет зі свободи слова та зайняли посаду віце-спікера. Також ми пропонуємо, як найбільш компетентну людину, Михайла Забродського на голову комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки. Це рішення посилить всю Верховну Раду», – сказала Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що надання контрольних функцій опозиції є традицією парламентаризму, в тому числі, українського, і недотримання цього аспекту буде дивним.