Ірина Геращенко: Важливо відстоювати принцип «нічого про Україну без України»

Президент Зеленський має швидко та жорстко реагувати на спроби інших країн вирішити питання, що стосуються України, без нашої участі, – про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала віце-спікер Верховної Ради, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Краще пізно, ніж ніколи. Очікуємо, що президент, і його офіс, і МЗС будуть реагувати на подібні виклики оперативніше, не чекати 5 днів. Зеленський відреагував на загравання Трампа і Макрона з Путіним. Відреагував, дочекавшись, коли і сам Макрон під тиском критики власних ЗМІ і позиції Меркель та Джонса, відкоригував свої реверанси Путіну. Можна дискутувати щодо того, що заява Зеленського надто м’яка до країни – агресора, але очевидно, що Зеленський на цьому етапі свого президенства ще вірить, що з Путіним можна домовитися і уникає чіткої лексики. На жаль, з Путіним домовитися неможливо», – зазначила політик.

Вона наголосила, що правильно було б наступним кроком провести телефонні переговори між Зеленським та Макроном, для акцентування уваги на стратегічних для нашої держави питаннях.

«Зараз було б дуже важливо, аби президент Зеленський, не чекаючи зустрічі, провів телефонні переговори з президентом Макроном, адже той з Путіним обговорював Україну. Важливо битися в світі за непорушність принципу «нічого про Україну без України». За це мають битися і влада, і опозиція. Наша команда точно буде за це битися!» – написала Ірина Геращенко.