Софія Федина: Україна повинна займати безкомпромісну позицію в питанні повернення військовополонених

Росія використовує українських військовополонених як предмет торгу за повернення до «великої вісімки» і зняття санкцій. Про це сказала кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Софія Федина в ефірі «Прямого».

Коментуючи можливість повернення  моряків в Україну до кінця серпня, Федина зазначила: «Насправді все буде вирішуватися на переговорах найвищого рівня, але прикрим є той момент, що на сьогодні наші політв’язні є предметом торгу Російської Федерації за повернення у велику політику і можливе потенційне зняття санкцій. В цьому випадку ми маємо пам’ятати про кілька нюансів: перше – наших в’язнів можуть повернути для подальшого відбування покарання в Україні. Вони не здійснювали ніякого злочину, вони боролися за свою державу і вони є свідомими українцями. Повертаючи їх як злочинців, ми мало того, що визнаємо, що Російська Федерація не винна в агресії проти України, ми можемо опосередковано, ненароком визнати і Крим, і Донбас російською територією».

Федина вважає, що РФ мала б повернути військових моряків за рішенням Морського трибуналу. «Це питання використовувалося під час торгу в ПАРЄ, воно використовується в торгу за «Велику вісімку», і далі воно буде використовуватися для реалізації російського інтересу. Україна в цьому контексті має  займати дуже сильну, безкомпромісну позицію, нагадуючи союзникам, які були вихідні дані, хто є агресором і як Москва має відповідати за свою агресію», – сказала вона.

«Москва реалізовує тільки свій власний інтерес, нікому ще не вдалося її перехитрити, і вважати, що президент, який не має ні досвіду, ні дипломатичної освіти, ні ваги в міжнародному світі, зможе перехитрити Путіна – це вірити, що коли стріляєш у скроню, то можеш залишитися живим. В даному випадку треба враховувати всі нюанси і  жодним чином  не поступатися. Я розумію, що команда Зеленського не має жодного плану, але, що ще гірше, вони не хочуть спілкуватися з дипломатами.

Готуючи візит до США, навіть відсторонили МЗС, відсторонили дипломатів. В даному випадку йдеться про те, що оточення президента Зеленського робить все, щоб Зеленський як президент завалився і був повністю дискредитований. Мені видається, що на сьогодні українці мали б  зайняти дуже безкомпромісну  і сильну позицію – покарання агресора за його дії, покарання агресора за невиконання домовленостей, за порушення міжнародного права. І тільки активна позиція людей може змусити як президента Зеленського, так і міжнародну спільноту не сходити з нашого шляху»,- вважає Федина.