Всі фракції мають отримати рівний доступ до президії та трибуни у парламенті, – Ірина Геращенко про розсадку депутатів

Розсадка депутатів у залі має відповідати принципу рівної доступності до президії, трибуни та основних робочих зон у Верховній Раді, – на цьому під час роботи підготовчої депутатської групи наголосила перший заступник голови ВРУ, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Завтра відбудеться робоча група, де ми офіційно проголосуємо розсадку. Вона, на наш погляд, не є ідеальною і не відповідає європейським принципам радіальної розсадки. В такому випадку, кожна політична сила мала б отримати доступ до трибуни, президії, лож уряду і гостей. «Європейська Солідарність», як проєвропейська політична сила наполягала на збереженні парламентської традиції. Також ми наполягали, що фракції, які були представлені в парламенті минулого скликання, можуть залишитися у своїх секторах. «ЄС» пропонувала, щоб ми залишились на місцях біля урядової ложі, але це не було підтримано. Знайшли компроміс, що будемо знаходитись в правому секторі, як правоцентристська партія», – розповіла Геращенко.

Вона зазначила, що неприпустимими є спроби розмістити сектор опозиції максимально далеко, щоб вона не могла оперативно реагувати на події в залі.

«Зверніть увагу, що спочатку «Слуга народу» пропонували відсадити «ЄС» під балкон. Ми запитали, що може висадите нас в буфет, щоб навіть не бачити як опозицію. Знайдений компроміс не ідеальний, але це компроміс», – наголосила політик.