Вікторія Сюмар: Спроби узурпації влади в Україні призводять до революцій, тому ми маємо зберегти принципи парламентаризму

Україна демократична держава і основою її стабільного розвитку є дотримання принципів розподілу компетенцій між гілками влади, – про це під час пленарного засідання сказала депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар.

«Після Революції гідності всі зрозуміли, що Україні потрібна парламентська модель. Адже Майдан відбувся тому, що одна політична фігура хотіла узурпувати владу в державі. Конституція автократичного правління не працює в Україні, а призводить до революцій. Я вітаю колег з отриманням такої переконливої більшості у Верховній Раді, але мені здається, що при призначенні цього уряду не роль депутатів була визначальною, більшість з депутатів не знали прізвищ міністрів до хвилини їхнього представлення», – зазначила Вікторія Сюмар.

Вона наголосила, що неприпустимим є голосування за уряд без презентації програми роботи уряду, адже це дає парламенту та суспільство розуміння стратегічного напрямку розвитку держави.

«Я вже не кажу про відсутність програми діяльності. Програма – це не просто документ. Це ваші обов’язки перед українським суспільством. Це ваша декларація, що безпосередньо ви збираєтесь робити, тому що оцінювати вас ми будемо по результатам і ці результати мали б бути чітко вимірювані. Говорити про істотне покращення – добра теза, але її говорити потрібно в конкретних цифрах.

Уряду варто розуміти – парламент має мандат довіри українського народу, і він працює в інтересах українського народу. Тільки у взаємодії між законодавчою і виконавчою владою може вийти конструктивна співпраця заради інтересів усіх українців. Ми не маємо можливості послухати кожного міністра, їхні програми, обіцянки, а це є основою парламентаризму», – сказала політик.

Сюмар закликала монобільшість не руйнувати основи українського парламентаризму, адже саме він якісно відрізняє Україну від Росії.