Руслан Князевич: Ми вимагаємо дотримуватися Конституції

«Європейська Солідарність» закликала монобільшість розглядати зміни до Конституції відповідно до процедури передбаченої Конституцією та законом «Про регламент Верховної Ради України», – до цього з трибуни парламенту закликав депутат фракції «Європейська Солідарність» Руслан Князевич.

«Відбулася безпрецедентна річ. Головуючий оголосив питання «Про внесення змін до Конституції України». При цьому жодного слова немає про те, що для розгляду цих змін існує спеціальна глава регламенту Верховної Ради і спеціальна конституційна процедура. Ви проголосували сьогодні за постанову якої не існує. І зараз в силу процедурних нюансів парламент буде голосувати за неіснуючий законопроект.

Висновок Конституційного суду містить суттєві застереження. І в такому випадку регламент передбачає необхідність внесення змін до законопроекту для усунення цих застережень. До того часу, як зміни не будуть внесені він не може бути попередньо схвалений. Це чітка імперативна норма закону України.

Наявність застережень є непоборною підставою для продовження роботи над законопроектом. Розгляньте його за відповідної конституційної процедури. Ми вимагаємо дотримуватися Конституції – внести зміни до законопроекту, подати його на розгляд парламенту, а вже потім голосувати на пленарному засіданні», – наголосив Руслан Князевич.