Ви є символом українського духу, незламності і сили – Петро Порошенко зустрівся з Володимиром Балухом

Ви є символом українського духу, незламності і сили. Ви не тільки відмовилися здати паспорт, а ще й відмовилися український прапор зняти з власного будинку, зняти табличку «вулиця героїв Небесної сотні» і піти на будь-які компроміси, коли запропонували здати Україну і вийти з в’язниці, – сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час зустрічі в лікарні зі звільненим з російської тюрми українським громадським активістом, політичним в’язнем, який відмовився отримувати російський паспорт в Криму та розмістив на своєму будинку державний прапор України.

Петро Порошенко привітав Володимира Балуха зі звільненням та поверненням в Україну.

«Ласкаво просимо додому», – сказав він.

«Хочу сказати для всіх, що пан Володимир є символом українського духу. Символом незламності і сили. Такі слова я завжди казав про Ахтема Чийгоза, який відмовився здати український паспорт, 100% це відноситься і до пана Володимира, який не тільки відмовився здати паспорт, а ще й відмовився український прапор зняти з власного будинку, відмовився зняти табличку «вулиця героїв Небесної сотні» і відмовився піти на будь-які компроміси, коли йому запропонували здати Україну і вийти з в’язниці», – відкреслив він.

Петро Порошенко також зазначив, що Володимир Балух голодував більше 200 днів.

«Людина, яка має Україну у серці. І за цей символ незламності українці всього світу боролися довгі роки», – сказав лідер партії.

За його словами, таким самим символом українських політв’язнів, які ведуть героїчну боротьбу за звільнення Криму як Володимир Балух були, є і залишаються і Ахтем Чийгоз, Мустафа Джемілєв та багато інших українських патріотів.

«На сьогоднішній день для мене як для п’ятого президента України є висока честь і висока гордість потиснути руку, привітати і подякувати пану Володимиру, і подякувати мільйонам українців, які боролися за його звільнення. Процес звільнення є дуже непростим, але я повністю згодний з тим, що Україна боролася, бореться і буде боротися за кожного свого», – сказав Петро Порошенко.

Володимир Балух, в свою чергу, також подякував за зусилля по його звільненню і звільненню інших політичних в’язнів. Водночас він зауважив, що багато українців ще залишаються в кремлівських тюрмах.

«Відверто тут щемить за хлопців, що ще там залишилися», – розповів Володимир Балух.

«Але я найбільше сподіваюся, що цим нашим поверненням справжній процес тільки почався. Єдине, чого ми ніколи не хотіли і не хочемо – це щоб за наше звільнення Україна заплатила своїми національними інтересами. Це найбільше побоювання наше. Пересторога у всьому цьому процесі», – наголосив громадський активіст.

«І насправді всі хлопці це розуміють», – додав він.