«Європейська Солідарність» закликає всі фракції не допустити позбавлення Ірини Геращенко права відвідувати засідання, адже це означатиме диктатуру в парламенті (заява фракції)

Щойно стався безпрецедентний випадок на засіданні регламентного комітету. Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді, без обговорення прийняти рішення про позбавлення народного депутата України Геращенко права брати участь в п’яти засіданнях парламенту і довести таке рішення через газету «Голос України».

Хочу наголосити, що ми живемо в демократичній країні, тому в цій демократичній країні, яку ми намагаємося зберегти за це рішення проголосували представники лише однієї фракції – «Слуга народу». Представники всіх інших фракцій проголосували проти.

Це рішення було прийнято через те, що Ірина Геращенко сказала з цієї трибуни – це цитувалося у відкритих джерелах інформації і цитую ще раз: «Друзі, ви знаєте п’ять років тому «зеленые человечки» захопили Крим, зараз «зеленые человечки» захоплюють український парламент і насправді повністю його перекреслюють».

В цих словах Ірини Геращенко не згадувалася жодна фракція, жоден народний депутат. Вона, як і всі ми, протестувала проти згортання демократії в Україні, проти встановлення диктатури і тоталітаризму, які справді дорівнюють фактам знищення України, які чинять різні «зеленые человечки». Жодної образи тут, очевидно, не було.

Це рішення суперечить Конституції України, тому що скасовуючи депутатську недоторканність, ми дозволили депутату з цієї трибуни висловлюватись спокійно і вірно. Це рішення обмежує право наших виборців, які голосували за «Європейську Солідарність». Це рішення обмежує право нашої фракції, оскільки Ірина Геращенко не просто депутат, а співголова нашої фракції. Ми вважаємо це рішення неконституційним, недемократичним, принизливим.

Я хочу звернутися до представників всіх фракцій, які є в цьому залі, в тому числі і фракції «Слуга народу», тут є багато моїх друзів, є багато молодих людей, є багато людей, які вміють тверезо мислити і які розуміють, що зараз оцими пальцями, які просто тиснуть кнопку щодня вбивають демократію, щодня обмежують свободу слова. Завтра те саме скажуть вам.

Влада все одно зміниться незважаючи на те, що хтось бажає побудувати диктатуру. Хтось за висловлювання буде опинятись у в’язниці. Це перший дзвіночок закінчення демократії в Україні, якого ніколи не було за роки української незалежності.

Я прошу вас не підтримувати обмеження демократії. Я прошу вас бути солідарними і відповідальними. Я прошу вас разом будувати Україну. Ми фракція опозиційна, але ми фракція конструктивна і ми готові з усіма для цього співпрацювати. Ми просимо вас не встановлювати диктатуру, поважати права всіх виборців і бути солідарними.