Це наступ на демократію, який відкине нас до російського стилю проведення виборів – Петро Порошенко про дострокове припинення повноважень ЦВК

Зміна діючого складу Центральної виборчої комісії є не просто порушенням закону, а й серйозним наступом на демократію, адже залежний Центрвиборчком відкине нас назад до російського стилю проведення виборів, – заявив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Насправді я вважаю, що це є приниження України. Бо головним досягненням 2019 року, всі міжнародні спостерігачі, всі країни світу визнали, що в країні відбулися найбільш вільні, найбільш справедливі президентські і парламентські вибори, на яких було забезпечено вільне волевиявлення громадян, що є ключовим критерієм європейськості держави», – прокоментував Петро Порошенко ініціативу щодо зміни нинішнього складу Центральної виборчої комісії.

П’ятий президент України зазначив: «Процес передачі влади відбувся в повній відповідності з демократичними традиціями. Значна заслуга в цьому є членів Центральної виборчої комісії, яка продемонструвала свою незалежність, неупередженість і дії в чіткій відповідності із законом».

Він також підкреслив, що в цьому питані не можна ігнорувати і позицію наших міжнародних партнерів.

Петро Порошенко також наголосив, що громадські організації, зокрема ОПОРА, Комітет виборців, громадські активісти чітко наголосили, що це є не просто порушення закону, а це є серйозний наступ на демократію.

«Бо залежна Центральна виборча комісія відкине нас назад до російського стилю проведення виборів. І ігнорувати це також неможливо.

Тим більше, що зараз ми вже бачимо перші кроки і щодо наступу на децентралізацію, а наступного року у нас також і місцеві вибори. І залежна упереджена Центральна виборча комісія є загрозою для вільності місцевого самоврядування», – сказав п’ятий президент України.

За його словами, «в цих умовах треба тричі подумати перед тим як виносити питання відставки (ЦВК – ред.)».

«Це підірве міжнародний імідж України, поставить під сумнів майбутні вибори, ігнорує вимоги активістів», – додав він.

Петро Порошенко зазначив, що фракція «Європейська Солідарність», враховуючи всю цю аргументацію, буде радитись, але він наполегливо рекомендуватиме колегам по фракції голосувати проти звільнення членів ЦВК.