Ірина Геращенко: Комусь може не подобатися інша думка, але обов’язок влади — шанувати права меншості

«Європейська Солідарність» виступає категорично проти створення прецеденту, коли представника опозиції позбавляють права голосу тому, що його виступ з трибуни не подобається владі, – про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Мені здається, що зараз я стаю першою жертвою антидемократичних рішень. Я є прикладом першого прецеденту, коли народного депутата України, який представляє мільйони виборців намагаються позбавити права голосу та виступу у парламенті.

Це є порушенням Конституції та прав виборців. Я розумію, що комусь може не подобатися інша думка, але обов’язок влади — шанувати права меншості», – сказала вона.

Вона наголосила, що відстоюючи право на незалежність депутата «ЄС» захищає всіх парламентарів, в тому числі і представників «Слуги народу».

«Можна бути старим обличчям або новим, але найважливіше мати позицію і відстоювати її. Сьогодні не тільки я, а й українське суспільство бачать серйозні загрози. Оцінка демократії і парламентаризму, коли намагаються ввести імперативний мандат, обмежити право депутата на подачу поправок.

Ці дії – це спроба залякати мене і нашу політичну силу. Мене щиро дивує поведінка «слуг», тому що насправді ми своїми діями сьогодні захищаємо їх право бути не кнопочками зеленими, а депутатами. Адже депутат має право на виступ, позицію, голос. Якщо зараз це буде проголосовано, то наступними жертвами стануть інші депутати. Апелюючи до здорового глузду я роблю все, щоби захистити парламент і державу», – додала Геращенко.