Климпуш-Цинцадзе: Завдяки зусиллям команди Порошенка в ПА НАТО, досягнуто рішення про проведення весняної сесії Асамблеї в Україні

Фракція партії «Європейська Солідарність» пишається, що завдяки зусиллям представників команди президента Петра Порошенка в парламентській делегації в ПА НАТО досягнуто рішення про проведення весняної сесії Асамблеї в Україні у 2020 році.

Про це сказала голова комітету з питань інтеграції України з ЄС, депутат фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу «Рада».

«Я ініціювала розмову з паном Кулебою (віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба – ред), з паном Яременком (голова комітету з питань зовнішньої політики Богдан Яременко – ред.) про активізацію зусиль щодо виділення коштів, проведення організаційної роботи для того, щоб провести цей захід на відповідному рівні. І зараз ми спільним листом з Яременком звернулися до уряду, прем’єр-міністра з тим, що в бюджеті України мають бути передбачені кошти.

Ми маємо організувати таку спільну парламентсько-урядову робочу групу, яка б мала працювати над підготовкою цього величезного заходу, який вперше буде проходити в Україні. Я тішуся, що старання всіх попередніх очільників – мене, Ірини Фріз і Оксани Юринець, парламентської делегації України в ПА НАТО, завершилися таким успіхом, що ми маємо рішення про те, що ПА НАТО буде вперше відбуватися в Україні», – сказала вона.

Климпуш-Цинцадзе зазначила, що проведення цього заходу важливе для підтримки Плану дій щодо членства України в НАТО в майбутньому.

«Я не очікую від проведення ПА НАТО якогось шаленого прориву, але це важливо для того, щоб максимальна кількість депутатів, парламентарів з різних країн світу взяли участь в цьому засіданні, щоб вони мали особисте відчуття  і розуміння того, що відбувається в Україні як з точки зору безпекової ситуації, так і з точки зору їх наміру надалі підтримувати у своїх країнах наше майбутнє членство чи, принаймні, надання ПДЧ», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Вона також зазначила, що в парламентському комітеті, який вона очолює, на сьогодні склалися конструктивні відносини.

«Поки що ми вибудували абсолютно конструктивні відносини в комітеті, я сподіваюся, що надалі це буде продовжуватися. Ми чуємо один одного, прислухаємося один до одного, часто маючи різні політичні позиції. Поки що на рівні комітету голос опозиції чують, а ось чи будуть чути на рівні парламенту, буде залежати від того, яку позицію мої колеги з комітету будуть займати і всередині своєї фракції», – додала вона.