Микола Княжицький: «ЄС» буде робити все, щоб захистити український кінематограф

Проголосований «Слугами народу» в першому читанні законопроект 1058, повністю забороняє українським продюсерам, українським режисерам, авторам українських фільмів отримувати компенсації від держави на створення таких фільмів у вигляді повернення кваліфікованих витрат, – про це під час брифінгу повідомив депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

«Законопроект 1058, який вносить зміни щодо державної підтримки кінематографії. В ньому є позитивні риси, але набагато більше негативного. Тому наша фракція виступила автором альтернативного проекту закону 1058-1. Законопроект більшості забороняє українським кіновиробникам отримувати субсидії від держави на створення фільмів, які підпадають під критерії закону, у вигляді кваліфікованих витрат або кеш-рібейту, і пропонує надавати кеш-рібейт виключно іноземним продюсерам», – наголосив він.

Народний депутат зазначив, що подібна практика суперечить як Конституції, так і європейській законодавчій практиці.

«Очевидно, що така норма суперечить статтям Конституції, яка забороняє ставити громадян в залежність від місця проживання, погіршувати ті умови, які є для громадян і суб’єктів підприємництва. Цей закон суперечить угоді про асоціацію. Комітет з питань євроінтеграції звернувся до антимонопольного комітету і він підтвердив, що така суперечність може бути.

Ми наполягаємо на тому, щоб Україна діяла за європейськими нормами і традицією. Більшість європейських країн, Литва в якій знімавсь фільм «Чорнобиль», Португалія, Чехія, багато інших країн повертають кваліфіковані кошти, як власним продюсерам, так і закордонним», – сказав Княжицький.

Парламентар наголосив, що дискримінація українського кіновиробництва в Україні є неприпустимою.

«Європейська Солідарність» робитиме все, щоб захистити українське кіно. Ми зробили все, щоб воно відродилося і почало працювати, і зробимо все, щоб воно ніколи не було приниженим порівняно з кіно виробниками з інших країн. Ми їм безумовно раді і запрошуємо їх в Україну, але для нас найважливіше – розвиток українського кінематографу», – додав Микола Княжицький.