Не перешкоджайте людям шукати справедливість у судах – Руслан Князевич

«Європейська Солідарність» закликає монобільшість не порушувати право українців на правосуддя і можливості звернутися до судів, – про це сказав депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Руслан Князевич під час обговорення проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду та щодо строків повернення адміністративних справ».

За словами Руслана Князевича, представник президента України презентуючи з цей законопроект сказав: «Всі справи, які є у новому Верховному суді, це справи які перейшли із Верховного суду України. Але це не так. Ці справи, які передані від вищих спеціалізованих судів. Насправді, Верховний суду України раніше був декоративним судом щодо таких справ, бо стояли такого роду «фільтри», які зараз ви хочете запровадити щодо Великої Палати Верховного Суду», – розкритикував законодавчу ініціативу депутат.

«Навіщо тоді вона взагалі буде потрібна? Хто буде займатися єдністю судової практики, якщо Велика Палата не зможе сама визначати, які справи належать до її розгляду, а які не належать», – зазначив він.

За його словами, законодавча пропозиція віддати вирішення таких питань у касаційні суди це свідома спроба уникнути можливості передавати у Велику Палату справи в адміністративній юстиції. «Це юстиція між людиною і державою. Держава свідомо блокує для людини можливість до кінця шукати справедливість у судах»», – заявив Руслан Князевич.

Депутат закликав дати можливість подати поправки, які належним чином відкоригують цей законопроект.

Руслан Князевич також розкритикував проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування.

«Цей законопроект про дві речі: про руйнацію Верховного суду і про знищення ВККС різними способами», – зазначив він.

Парламентар зауважив: «Що стосується Верховного суду, то шляхом зменшення кількості суддів у законі передбачено, що зараз автоматично з 200 суддів кількість суддів має вдвічі скоротитися шляхом якогось незрозумілого відбору, який має проводити Державна судова адміністрація. Я так розумію, що відбір вже проведено».

«У нас було 120 суддів. Три місяці тому у Верховному суді їх стало 200. І до сих пір вони не можуть розглянути всі справи, які їм передані від вищих спеціалізованих судів. Не розглянутими залишається майже 70 тисяч справ. Уявіть, ці справи так і не будуть розглянуті ніким. Тому що їм ще потрібно буде розглядати ті справи, які до них надходять. А це 100-150 тисяч справ щороку», – сказав депутат.

Він додав, що в законопроекті пропонується запровадити норму щодо люстрації керівників ВККС і ДСА, які на думку авторів цього проекту не вчасно запровадили систему електронного суду. Він підкреслив, що дія закону про люстрацію мала обмежений період часу і нині він не є чинним.

«Це дуже небезпечна пробна куля, яка матиме наслідком не тільки руйнування всієї судової системи, а й фактично початок люстрації Майдану», – наголосив Руслан Князевич.