Олег Синютка: Ухвалення законопроекту щодо електронного документообігу без відповідного програмного забезпечення може призвести до втрати важливих для держави документів

Фракція «Європейська Солідарність» не підтримує проект закону «Про внесення змін до регламенту ВРУ щодо запровадження електронного документообігу», пов’язаного із законодавчим процесом.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка, виступаючи з трибуни парламенту.

«Європейська Солідарність» абсолютно підтримує запровадження електронних сервісів, життя довело, що ті, хто запровадили електронні сервіси стали успішними, динаміка їх розвитку рухається набагато швидше», – сказав Синютка.

Він наголосив, що дії парламенту і будь-які реформи не мають шкодити державі.

«Я насправді дуже дивуюся, що від доброго гасла «Держава у смартфоні» у нас виходить так, що смартфон стає все більший, а держави після наших рішень стає все менше. Я б хотів звернути увагу на цей поспіх і непрофесійність, яка деколи вноситься в цей сесійний зал. Я точно знаю, що всі ми керуємося тут благими намірами і ми хочемо підтримати найкращі законопроекти, але якщо говорити про даний законопроект, то ми ризикуємо, по-перше, проголосувати законопроект, до якого немає програмного забезпечення і ми про це говорили на регламентному комітеті.

По – друге, 100% матеріали треба роздавати в електронній формі, але ми можемо порушити документообіг, за яким буде визначатися доля держави. Тому, якщо говорити про електронний обіг – однозначно «так», якщо говорити про поспіх, непрофесійність, нефаховість і взагалі про дискредитацію добрих ідей, то однозначно «ні»», – додав він.