Неприпустимо переобирати ЦВК під нову владу, адже вона має бути незалежною державною інституцією, – Артур Герасимов про розпуск ЦВК

«Європейська Солідарність» виступає проти політичної розправи і переобрання складу Центральної виборчої комісії, задля політичних інтересів окремих партій, адже весь світ визнав демократичність і прозорість парламентських та президентських виборів 2019, – про це з трибуни Верховної Ради заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді Артур Герасимов.

«Центральна виборча комісія має бути професійною і рівновіддаленою від усіх політичних сил установою. Саме тому в цій ЦВК, яку хочуть звільнити є представники всіх політичних сил і коаліції, і опозиції. Ця інституція обирається на сім років, щоб вона не була кишеньковою і залежною», – сказав він.

Парламентар наголосив, що звільнення ЦВК демонструє недовіру нової влади до результатів виборів і ставить під сумнів визнання їх легітимності.

«Вибори, які відбулись в 2019 році визнані всіма міжнародними організаціями і недовіра до ЦВК з боку Володимира Зеленського і «СН» говорить тільки про те, що ви визнаєте ці вибори нелегітимними. Бо нагадаємо в 2004 році ЦВК була звільнена за тотальні фальсифікації на виборах.

Завжди, коли робиться така політична розправа, інакше це назвати не можна, запрошуються члени ЦВК, і надається слово голові ЦВК, щоб вона могла навести факти. Проти цього рішення виступає Опора, G7, і всі хто у здоровому глузді», – сказав Артур Герасимов.