Петро Порошенко зустрівся з головою Світового конгресу Українців

П’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко зустрівся з делегацією Світового конгресу Українців на чолі з президентом СКУ Павлом Гродом.

Президент СКУ поінформував про перший захід «Український день у Берліні» та результати зустрічей з німецькими урядовцями та депутатами.

Петро Порошенко подякував делегації СКУ за потужну активну підтримку України в питанні відсічі російської агресії та успішного реформування країни. Він наголосив, що мета «Європейської Солідарності» – захистити демократичні досягнення країни за п’ять років, не допустити капітуляції перед Росією та захистити євроатлантичний курс держави.

Скоординовано підходи з протидії триваючій російській агресії проти України та підкреслено важливість принципу «нічого про Україну без України».

Співрозмовники також наголосили на важливості недопущення втрати нашою державо міжнародної суб’єктності, яка складно виборювалася останні роки.

Сторони відзначили важливість звільнення усіх українських заручників Кремля. Водночас це не можна розглядати підставою для пом’якшення міжнародних санкцій проти Росії, оскільки вони були введені за підрив територіальної цілісності України та невиконання Мінських домовленостей.

Також було обговорено шляхи повернення українців до України та координацію дій з продовження курсу нашої держави на Європейський Союз та НАТО. Співрозмовники обговорили питання розвитку української мови.

Петро Порошенко наголосив, що якщо українська влада не вимагатиме порушення на саміті НАТО в Лондоні питання про надання Україні Плану дій щодо членства, то це отримає відповідні оцінки в українському суспільстві.

«Ми твердо налаштовані. Будь-які реформи, законодавчі акти, програми, які сприяють європейській і євроатлантичній інтеграції України – ми точно будемо серед лідерів, які проводять ці позиції», – підкреслив Петро Порошенко.

Учасники зустрічі також обговорили початок роботи українського парламенту нового скликання та відзначили важливість дотримання існуючих парламентських процедур при ухвалені законодавчих рішень та просування реформ. Відзначалося, що позиція всіх демократичних сил має бути належним чином врахована.

Павло Грод привітав з початком роботи нового парламенту та наголосив на важливій ролі опозиції для розвитку та продовження реформ в державі. «Роль опозиції дуже важлива, як і в будь-якій демократичній державі. Ми бажаємо Вам наснаги, щоб виконати цю важливу роль, щоб забезпечити необхідне законодавство. Ми будемо обстоювати прагнення України до НАТО і ЄС, як в Конституції написано. Ми будемо обстоювати питання єдиної української державної мови. І далі розбудовувати українську державу», – сказав він.

В свою чергу, Петро Порошенко зазначив, що нині в Україні спостерігаються тенденції до згортання демократії. «Відбувається наступ на демократію», – сказав він та зауважив, що в парламенті відбуваються спроби позбавити депутатів можливостей для законотворчої роботи. «Сьогодні співголові нашої фракції Ірині Геращенко, яка виступила і сказала, що так як «зелені чоловічки» захопили у 2014 році Крим, так зараз «зелені чоловічки», не називаючи ні фракцію, ні прізвища, ми маємо ризик захоплять українську демократію, український парламент. Вони сьогодні спробували провести рішення про позбавлення її слова і права відвідувати засідання», – розповів він.

За його совами, також відбувається спроби перезавантажити суди і відправити у відставку Центральну виборчу комісію, яку сформували тільки рік назад.