Ірина Геращенко: жоден документ, окрім Мінських угод, українська сторона не підписувала

Єдиним документом щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, який має вагу та відповідну резолюцію ООН є Мінські угоди, адже цей документ має чіткі блоки виконання, і серед них ключовий – безпековий.

Про це під час брифінгу заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді Ірина Геращенко.

«Безпековий блок – це не тільки розведення, а в першу чергу, виведення іноземних військ. Це сталий режим тиші і контроль над україно-російським кордоном. Саме на цих позиціях стояла наша команда всі попередні п’ять років», – сказала депутат.

Політик зазначила, що на жодному іншому документі, зокрема, формулі Штанмайєра, плані Мореля тощо, не стоїть жодного підпису офіційних представників України.

«Небезпека цих планів, які нам сьогодні намагаються презентувати, у тому, що в них політичний блок стоїть перед безпековим, або гуманітарним блоком підміняється безпековий. Це категорично не прийнятно і це є велика загроза та пастка для України», – наголосила Ірина Геращенко.

Також народний депутат зазначила, що один тиждень без стрілянини на Донбасі не означає сталого режиму тиші.

«Очевидним є те, що вибори на Донбасі не можна проводити без демілітаризації і деокупації українських територій. Очевидно, що вибори мають відбуватися не тільки за українськими законами, а й при спостереженні місії ОБСЄ, ПАРЄ і інших міжнародних організацій.

В цих виборах, в першу чергу, мають брати участь внутрішньо переміщені особи, які мають право обирати владу Донбасу, а також українські партії і журналісти», – зауважила політик. 

Вона наголосила, що для «Європейської Солідарності» і її лідера п’ятого президента Петра Порошенка, принциповим є першочергове виконання безпекового блоку, а вже після цього проведення виборів.

«Тому позиція нашої політичної сили і п’ятого президента України Петра Порошенка була і залишається  однозначною: ключовим для миру на Донбасі є Мінські угоди, і саме їх безпековий блок», – підкреслила Ірина Геращенко.