Іванна Климпуш-Цинцадзе: Режим швидкісного розгляду законопроектів не дозволяє якісно перевіряти їх на відповідність праву ЄС

Климпуш-Цинцадзе звернула увагу, що комітетом з питань інтеграції України з ЄС було зроблено три негативні висновки до законопроектів, які розглядалися, а саме проект закону «Про концесію» (№1046»), проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення  порядку ліцензування господарської діяльності України (№1060), проекту закону» Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» (№1066).

«На жаль, без урахування висновків нашого комітету ці законопроекти були ухвалені в першому читанні. Я просила б голів комітетів, які відповідають за них, звернути на це увагу.

Також я хотіла б нагадати, що для того, щоб проаналізувати законопроект на відповідність праву ЄС і Угоді про асоціацію – необхідно прочитати стоси директив, регламентів, деколи судових рішень ЄС, деколи мовою оригіналу і тільки після того винести свої рекомендації. Режим швидкісного проходження законопроектів не дозволяє якісно робити цю роботу», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона також нагадала про зобов’язання співпрацювати з ЄС при ухваленні законопроектів щодо внутрішніх реформ.

«Щодо законопроектів, які стосуються судової реформи, реформи прокуратури та про викривачів корупції, а також щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави, хотіла б звернути увагу, що в рамках Угоди про асоціацію ст. 6 ми зобов’язані співпрацювати з ЄС з питань внутрішніх реформ саме для того, щоб забезпечувати стабільність, дієвість демократичних інститутів, верховенства права і поваги до прав людини, основоположних її свобод. Власне кажучи, ухваленням цих законопроектів ми не створюємо незалежну ефективну судову владу, а створюємо політично заангажовану і повністю контрольовану владу», – наголосила народний депутат.