Всі законопроекти, які розглядає парламент, мають отримати висновки антикорупційного комітету і комітету з євроінтеграції – Ірина Геращенко

Законопроекти, які розглядає парламент, повинні обов’язково бути розглянуті комітетами з питань боротьби з корупцією та з питань євроінтеграції, адже, відповідно до Угоди про асоціацію, українське законодавство необхідно адаптувати до законодавства Євросоюзу. Про це заявила співголова фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час погоджувальної ради.

Вона зазначила, що реформування парламенту не може бути хаотичним рухом, яким ми лише розбалансуємо його роботу.

«У цих ключових поправках, які сьогодні вносяться до регламенту немає головної – щодо того, що всі законопроекти, які проходять розгляд в залі повинні мати висновок не тільки антикорупційного комітету, а й комітету з євроінтеграції. І ці висновки мають презентуватись в сесійній залі, щоб ми потім не переробляли нашу роботу із адаптації законодавства», – наголосила депутат.

За її словами, необхідно посилити роботу з експертами у підготовці законопроектів для того, щоб цей діалог, який всі попередні роки не тільки був надзвичайно активним, а й допомагав Верховній Раді 8-го скликання, був продовжений.

Вона подякувала опозиційним фракціям, фракціям меншості, які насправді минулого тижня допомогли всьому парламенту зберегти інституцію: «Коли ми говорили про неможливість прийняття законів відразу в цілому. І цим самим зупинили, наприклад законопроект, який в політичному плані міг стати руйнівним для України. Зокрема, коли в актах УРСР ми могли скасувати акт передачі Криму Україні».

Депутат зазначила, що так швидко в парламенті приймались два закони – ратифікація, так званих, чорноморських угод і мовний закон Ківалова-Колесніченка, а для створення якісного та ефективно діючого законодавства в державі необхідно комплексно опрацьовувати законопроекти.

«Ми пам’ятаємо чим це закінчилося. Тому дуже важливо, забезпечити професійну, фахову, якісну роботу над законопроектами, в тому числі в комітетах.

Очевидно, що жодна фракція не буде вимагати не буде використовувати елемент поправки для спаму, але виключно для того, щоб вдосконалити законопроект. Мені б хотілося, щоб саме так до нашої роботи як опозиції ставилася більшість, тоді ми тільки посилимо разом професійну роботу парламенту», – підкреслила депутат.