Ірина Фріз: Представниця «Слуги народу» Верещук робить заяву щодо неможливості вступу України до НАТО, яка цілком відповідає позиції Путіна

«Європейська Солідарність виступає категорично проти ретрансляції російського наративу щодо небажаності вступу України до НАТО членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представником уряду в парламенті народним депутатом від «Слуги народу» Іриною Верещук, про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук написала депутат фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді Ірина Фріз.

«Викликає занепокоєння, що слуги обрали своєю представницею особу, яка пов’язана з Медведчуком. І от маємо, пані Верещук робить заяву на його каналі, яка цілком відповідає позиції Путіна.

Російський ресурс Лєнта.ру розганяє новину з посиланням на телеканал Медведчука 112 з цитатою депутата від слуг Ірини Верещук, яка у прямому ефірі поставила під сумнів ідею вступу України в Організацію Північноатлантичного договору (НАТО). Народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки в оборони (!), яка одночасно є представником Зеленського у Кабінеті міністрів обґрунтовує таку позицію з використанням всього набору «штампів» російської пропаганди: не слід дражнити Росію, Україну в Альянсі ніхто не чекає, нейтралітет – це наше все і так далі. Верещук є керівником ГО Міжнародний Центр Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик, що за даними пов’язаний з Віктором Медведчуком та його помічником Козаком», – прокоментувала парламентар.

Вона наголосила, що представниця «Слуги народу» раніше також висловлювалася у розріз із зовнішньополітичним вектором держави закріпленим в Конституції.

«Це не перший випад пані Верещук проти державного зовнішньо-політичного курсу з відвертим використанням проросійської риторики. Зокрема, 14 серпня 2019 року Верещук в ефірі радіо Промінь заявила про те, що «Росія може розпочати сухопутну операцію, якщо Україна не постачатиме воду до Криму», – повідомила народний депутат.

Фріз також зазначила, що подібна риторика з боку представників нової влади останнім часом носить системний характер та загрожує євроатлантичній інтеграції України.

«Як екс голова делегації України в ПА НАТО наголошую, що заяви від офіційних осіб нової влади, що віддзеркалюють позицію країни-агресора щодо зовнішньо-політичного курсу нашої держави та інтеграції України в НАТО набирають системності, а отже є загрозою для подальшого євроатлантичного напрямку політики країни. Наші партнери готові розглядати кандидатуру України після досягнення нею критеріїв вступу. Для цього потрібно реалізовувати норму Конституції, що передбачає курс України на вступ до НАТО та ЄС», – написала народний депутат.

Окрім цього вона звернулася до президента  з питанням чи відомо йому про наявність серед «Слуг народу» людей імовірно пов’язаних із Медведчуком.

«В програмі 100 днів Володимир Зеленський зробив гучну заяву щодо партії Медведчука.

Маю питання: чи знає президент про наявність людей Медведчука у своїй фракції в парламенті? Ми – знаємо!» – прокоментувала Фріз.