Ахтем Чийгоз: Останні заяви команди Зеленського ускладнюють переговори України з партнерами про чітку позицію щодо Росії як агресора

Останні заяви міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, народного депутата від «Слуги народу», голови парламентського комітету з питань зовнішньої політики Богдана Яременка та народного депутата від «Слуги народу»представника уряду в парламенті Ірини Верещук  зроблені для перевірки українського суспільства і ускладнення переговорів з партнерами щодо Росії.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в ток-шоу “Прямий ефір” з Миколою Вереснем.

«За короткий термін було зроблено декілька заяв такими досить вагомими в команді Зеленського чиновниками, – і Вадимом Пристайком, і Богданом Яременком, і тепер Іриною Верещук, – не думаю, що  такі заяви були зроблені через відсутність досвіду чи емоції. В одному випадку ми маємо менше говорити про війну, інакше ми втратимо туристів, інвесторів, в іншому випадку – горезвісна «Формула Штайнмайера». Це меседжі не тільки для перевірки нашого суспільства, я думаю, що це ускладнює наші відносини з партнерами в плані чіткої позиції стосовно агресора, стосовно Росії. Всі ці грані потім розмиваються і ніхто за нас дієвих рішень ухвалювати не буде»,- сказав він.

Чийгоз наголосив, що міжнародні зустрічі мають призводити до важливих заяв і дій на підтримку України, але на сьогодні, на жаль, активності нової влади до цього не призводять.

«Дійсно, Зеленський зустрівся з Генсеком НАТО, але я щось стосовно Чорного моря і Азова взагалі не бачу дій з боку самої України – президента, Міністерства оборони, МЗС, ми тільки по факту констатуємо, що зараз там домінує Росія. А що робимо ми? Ми звертаємося до НАТО, яке має патрулювати Чорне море і Азов… Ми звертаємося до Туреччини, щоб вони брали участь в подібному партрулюванні. Звичайно, будуть брати участь, якщо побачать, що Україна в першу чергу сама в територіальних водах Криму буде достатньо активною»,- додав народний депутат.

На думку Чийгоза, необхідно поновити Будапештський формат.

«Будапештський формат треба реанімувати. Якщо мова іде про якусь угоду із США, плюс туди долучити провідні країн світу… Я не думаю, що треба питати Росію. В першу чергу треба сісти і визначитися з  партнерами, що ми чітко самі хочемо? На сьогодні Трамп в такий складний час жодного разу не згадав Крим, все назвав, – і Північну Корею, і Китай, і Іран, і Ізраїль, і детально зупинився на Венесуелі,  а про  грубе порушення з боку Росії всіх міжнародних норм навіть не згадав», – наголосив Чийгоз.