Ми конкуруємо не з іншими країнами чи великими корпораціями, а з тими, хто повністю в тіні – голова «Комітету підприємців України» Едуард Курганський

Малий і середній бізнес не розуміє навіщо впроваджувати надмірно жорсткі норми проти прошарку суспільства яке держава має підтримувати, – про це сказав голова ГО «Комітет підприємців України» Едуард Курганський під час круглого столу щодо законодавчих ініціатив, що охоплюють діяльність малого і середнього бізнесу.

Він підкреслив, що в суспільстві повинні зрозуміти, що люди, які вийшли на акцію протесту проти прийняття законів про касові апарати, сплачують податки.

«Це перше, що ми маємо зрозуміти – люди, які сплачують податки, змушені були вийти на акцію протесту», – зазначив Едуард Курганський.

За його словами, самі закони називалися про детінізацію. І дійсно половина економіки України знаходиться в тіні, що є проблемою для бюджету і її треба вирішувати.

«Якщо ми говоримо, що є люди, які зараз не вибиваючи чеки, або приховуючи свої обороти, таким чином обкрадають країну, це неправда. Були дослідження, які показують, що найбільшим способом ухилення від оподаткування наразі є митниця. До речі, цього року, за цими дослідженнями, митниця вийшла на перше місце», – зазначив Едуард Курганський.

За його словами, потрібно боротися з проблемами на митниці, зокрема завезенням товарів без документів або із вказанням заниженої їх вартості.

«Підприємці говорять – ми за те, щоб відбувалася детінізація товарних потоків. Але починати цю детінізацію потрібно з митниці. Якщо ми – підприємці побачимо якісь конкретні кроки на митниці, далі мабуть будуть кроки, які стосуються юридичних осіб, або оптової торгівлі. В той момент, коли підприємець бачить – за митницю взялись, за опт взялись – завтра мабуть прийдуть до мене. З цього моменту він прийде до свого постачальника і скаже: слухай, я боюсь за свій бізнес дай мені, будь ласка, прибуткові документи», – сказав він.

Голова «Комітету підприємців України» також підкреслив: «Це питання спілкування із суспільством – влада подаєте певні сигнали. Якщо ці сигнали справедливі, то в якийсь момент ми починаємо розуміти – прийшов наш час включитися в повернення в легальне поле. Ми маємо всі повернутися в легальне поле».

За його словами, правове поле зараз створене  чином, що ти в ньому існуєш і порушуєш якісь правила, але ти мусиш в ньому існувати, бо в тебе торговельна точка, і ти, існуючи в цій системі, платиш податки.

«Важлива річ – ми конкуруємо не з іншими країнами, не з якимись великими корпораціями, а з тими, хто повністю в тіні. Задумайтесь, дві третини ринків Запоріжжя стоять повністю без документів. «Дах ментів» МАФа в тому ж Запоріжжі 15, тис. грн. Це набагато менше, ніж податки», – сказав Едуард Курганський.

Він також зауважив: «Якщо ти засвітився зі свідоцтвом, якщо в тебе є зареєстрований касовий апарат, чекай на перевірку. До тебе прийдуть, бо в тебе ж вказана адреса. Люди, які не платять (податки -ред.), а платять за «дах», до них не прийдуть, бо їм гарантували».

«Ми конкуруємо саме з тим тіньовим ринком і в цій ситуації, коли держава каже – ми з тих, хто засвітився, будемо ще «доїти», тоді кожен сам для себе прийме особисте рішення, зважаючи на всі ризики», – зауважив Едуард Курганський.

Він наголосив, що має відбуватись зміна правової системи так, щоб бізнес, який працює легально, мав і надалі можливість працювати легально. Голова громадської організації висловив декілька пропозиції, які можуть бути враховані при формуванні нового законодавства.

Він також підтримав ініціативу щодо запровадження програмного забезпечення для реєстраторів розрахункових операцій, які створять конкуренцію на ринку касових апаратів. «Ми всі виграємо, і це буде дешевше», – сказав Едуард Курганський.