Ніна Южаніна: Нова влада ініціювала законопроекти, які накладають непідйомний фінансовий тягар на підприємців

Фракція «Європейська Солідарність» проводить круглий стіл, на якому обговорюються останні законодавчі ініціативи, що охоплюють діяльність малого і середнього бізнесу, зокрема ініціатива щодо обов’язкового використання РРО – реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів).

«Необхідно зрозуміти одне: ми дуже довго говорили про те, що наряду з традиційними касовими апаратами…. нам треба запровадити сучасні технології, які б дали більш широкі можливості, і при цьому не несли додаткові фінансові навантаження для підприємців. Ми говорили про те, що необхідно розробити програмне забезпечення на кшталт Приват- 24, яке б забезпечувало відображення всіх операцій, при цьому скасувати всі штрафні санкції, які діють для класичних РРО, тому що відповідальність підприємця мала б  полягати тільки в тому, щоб відобразити операцію і по можливості видати чек. Поки ми розробляли цю модель, на нашу ідею прикріпили ті інтереси, які після цього народилися, тому що програмне забезпечення також може коштувати великих грошей, з’явилися нові групи, які почали цим займатися, і в результаті новою владою були зареєстровані законопроекти, які з хорошої ідеї зробили додатковий фіскальний тягар для бізнесу»,- сказала Ніна Южаніна.

Вона  також піддала критиці запровадження  складського обліку, який є дуже проблемним для малого бізнесу.

«Складській облік для підприємців, особливо другої групи, як я це зрозуміла зі слів самих підприємців, це просто неможливо, тому що всі підприємці, які здійснюють торгівельну діяльність на речових ринках, крім тих ринків, де торгують власно вирощеними продовольчими товарами, це підприємці другої групи. Ми взяли статистичні дані за 2018 рік, скільки підприємців декларували свою діяльність на таких ринках, це 500 тис.,  і саме цих людей будуть стосуватися зміни, які є в ухвалених законах. З одного боку нам пояснюють, що складський облік – це дуже добре, але хотілося б почути сьогодні  думку підприємців, чи це можливо, з тим, щоб ми розробили карту дій на найближчі дні як діяти далі. Але саме ви, підприємці, маєте бути ініціаторами, куди саме ми спрямовуємо нашу силу і куди ми маємо рухатися»,-  наголосила Ніна Южаніна.